Багатотисячний колектив і студенти звернулися до керівництва держави: Просимо зупинити знущання та виконати вимоги закону

Колектив і студенти Одеського національного медичного університету на Загальних зборах підписали звернення до Президента України Володимира Зеленського, Голови Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького та Міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецької. Звернення зібрало сотні підписів.

У зверненні йдеться про те, що багатотисячний колектив єдиний в тому, що працівники і студенти мають право працювати та навчатися, отримуючи за це зарплати і стипендії, що розпочате колишнім керівництвом МОЗ беззаконня має припинитися, що закріплений у законодавстві принцип автономії вишів повинен виконуватися, відповідно посада ректора — є виборною та не може «продаватись за гроші будь-кому».

Разом із тим вже 9 місяців багатотисячний колектив вимушений працювати в нелюдських умовах. Прибічники колишнього керівництва МОЗ організовують рейдерські захоплення, наймають тітушок, дискредитують та залякують викладачів і студентів, здійснюють постійний тиск, загрожують знищити університет та не виконують рішення судів. МОЗ досі не підписав кошторис, в результаті чого 9 місяців заблокована виплата стипендій, зарплат і господарська діяльність: університет не в змозі оплачувати комунальні послуги, закуповувати медикаменти для університетських клінік, здійснювати ремонтні роботи.

«Найстрашніше, що розпочате Супрун та її командою беззаконня продовжується і сьогодні. Весь колектив нашого університету очікує, що після зміни влади в країні обіцянки перестануть бути лише обіцянками, знущання над нашим університетом, а, в першу чергу, звичайними людьми, нарешті припиняться», — йдеться у зверненні.

Працівники і студенти просять Президента, Голову профільного Комітету та Міністерства зупинити знущання над колективом і розпочате Супрун беззаконня, що мотивується виключно корупційними інтересами, підписати кошторис і тим самим забезпечити виконання ст. 43 Конституції України, яка гарантує кожному громадянину право працювати та отримувати за це винагороду, захистити автономію вишів і законне право колективу на проведення чесних виборів ректора.