Американська академія дерматології визнала статтю доцента Сергія Корхова та професора Михайла Лебедюка однією з кращих робіт, висунутих на присудження премії Семюеля Дж. Закона

У перші дні нового року приємне повідомлення надійшло зі Сполучених Штатів Америки, від Американської академії дерматології. На засіданні Комітету по присудженню премії Семюеля Дж. Закона (Samuel J. Zakon Award Committee) однією з кращих робіт, висунутих на розгляд була визнана стаття двох авторів з України – доцента кафедри дерматології та венерології Сергія Сергійовича Корхова та завідуючого кафедрою, професора Михайла Миколайовича Лебедюка.

Президент Комітету професор Марк Валентин (Mark C. Valentine, MD) особисто привітав авторів та подякував їм за участь у конкурсі. У його листі зокрема сказано: … «З позитивного боку, інформація у статті надзвичайно цінна, і її обов’язково треба десь зберегти як публікацію. Факти та фотографії дійсно хороші, а надані подробиці можуть містити деякі сюрпризи навіть для добре обізнаного шанувальника дерматології. Як ви і доктор Лебедюк ясно заявляєте в перших кількох абзацах, хобі може зробити життя повнішим і приємнішим. Я думаю, це чудово, що ви знайшли час, щоб зібрати всю цю інформацію, і якщо її зможуть прочитати молоді лікарі, це дасть їм призвіл та навіть натхнення, щоб розширити свій кругозір за межі медицини та продовжити більш збалансовану кар’єру».

Доречно нагадати, що Товариство історії дерматології Американської академії дерматології присуджує премію Семюеля Дж. Закона кожний рік, починаючи з 1980 року, відзначаючи важливі нові роботи, присвячені історії захворювань шкіри, їх лікуванню та людям, які зіграли важливу роль у дерматології. Премія носить ім’я відомого дерматолога з Чикаго Семюеля Закона, першого історика Американської академії дерматології і є, мабуть, найпрестижнішою нагородою цього напрямку у світі дерматології.

Ще ніколи за увесь період існування премії, її не отримували представники держав з пострадянського простору. У переліку лауреатів премії за її багаторічну історію такі визначні у світі дерматології та історії медицини постаті як Алан Лайєлл (1917–2007) та Джон Савін (1935–2006), Шотландія, Карл Голубар (1936–2013) і Манфред Скопец, Австрія, Уолтер Левер (1909–1992), США, Даніель Валлах і Жерар Тілль, Франція, Баррі Е. Монк, Велика Британія, Альбін Пропп (1907–1990), Германія, Анджей Гжибовскі і Стефанія Яблонська (1920–2017), Польща та ще багато всесвітньо відомих фахівців. А на протязі останніх 6 років, з 2016 року, її отримували тільки автори зі США.

Наприкінці березня у Бостоні на урочистому засіданні Американського Товариства історії дерматології Президент Комітету по присудженні премії Семюеля Закона пан Марк Валентин, серед кращих авторів відзначать і двох наших колег з Одеського національного медичного університету – доцента Сергія Сергійовича Корхова та професора Михайла Миколайовича Лебедюка за роботу “Non-Dermatological Interests of Well-Known Dermatologists” (Не дерматологічні захоплення відомих дерматологів). В якості нагороди вони отримають почесний меморіальний адрес – ознаку визнання їхньої роботи – “receive a plaque recognizing your work for honorable mention” – та признання і повагу колег-однодумців.

Тяжко передбачити, чи буде можливість у авторів відповісти на запрошення Комітету і особисто бути присутніми на цій видатній події. Складні реалії сьогодення поки що не дають відповідь на це питання.