Міністерство охорони здоров’я України

  • 16. 06. 2026

Одеситу Сергію Третьякевичу – 41 рік.
Зараз він – захисник України, сержант, бойовий медик, санінструктор медпункту однієї з бригад морської піхоти. А до повномасштабного вторгнення мав насичене і різнобічне життя.
🪡 За освітою чоловік – швець і певний час працював за своїм фахом, потім освоїв ковальську справу та займався ковальством. Пізніше ж – закінчив курси масажистів і відкрив у рідному місті власний кабінет, адже здоров’я людини завжди було для нього важливим і цікавим.
🪖 У лютому 2023 року Сергій мобілізувався до лав Збройних Сил України із чітким наміром стати саме бойовим медиком. Базову загальну військову підготовку чоловік пройшов у Великій Британії. Далі – здобував знання за медичною військово-обліковою спеціальністю в Іспанії, що поглибило його професійні навички у військовій медицині.
Основна частина служби Сергія проходить в зоні бойових дій, де він щодня рятує життя поранених побратимів та посестер. Та попри це, він не перестає навчатися. У 2024 році здобув кваліфікацію інструктора TCCC (Тактичний догляд за пораненими в бою) у Німеччині, а цьогоріч був направлений до Румунії для навчання та підготовки нових бойових медиків.
🎓 Крім того, у межах пілотного проєкту зі спрощення доступу бойових медиків до цивільної медицини, у 2025 році Сергій вступив до Одеського національного медичного університету на спеціальність «Екстрена медицина». І уже за два з половиною роки зможе здобути вищу освіту парамедика. Таких «першокурсників» по всій Україні – 350.
Сергій каже, що про свій вибір не шкодував ні дня. І мріє колись, після перемоги, стати лікарем-травматологом.
🇺🇦 Сьогодні, 6 грудня, Україна відзначає День Збройних Сил – одне з найголовніших свят, особливо у час війни. Адже завдяки мужності, професіоналізму і відданості кожного захисника й захисниці наша країна щодня бореться, стоїть і вистоїть!
Дякуємо вам за захист! Слава Україні!