100 видатних випускників

Прокопова Людмила Василівна – професор, завідуюча кафедрою хірургії дитячого віку (1974 – 1991 рр.)
Після закінчення педіатричного факультету Одеського медичного інституту ім. М.І. Пирогова у 1954 році Людмила Василівна обрала напрямок «Хірургія і ортопедія дитячого віку». Викладацький склад примітив випускницю. Згодом її запросили працювати на кафедру, якою на той час завідував професор М.Л. Дмитрієв. Він і став її наставником.
Прокопова Людмила Василівна розробила новий напрямок використання фізичних факторів в лікуванні хірургічної, ортопедичної і травматологічної патології. Запропонувала методику комбінованої кісткової пластики, а також нові варіанти втручань на грудній клітці при остеомієліті і пухлинах.
У стінах рідного університету Людмила Василівна пройшла шлях від старшого лаборанта до професора кафедри хірургії та декана педіатричного факультету.
У 1959 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Гострий апендицит у дітей». А вже в 1969 році їй було присвоєно ступінь доктора медичних наук після захисту дисертації на тему: «Комбінована кісткова пластика при лікуванні псевдосуглобів і дефектів довгих трубчастих кісток у дітей». Через рік Людмила Василівна була затверджена на посаду професора кафедри хірургії та ортопедії дитячого віку.
Прокопова Людмила Василівна є автором близько 150 наукових праць, співавтором 3 монографій, володарем 12 свідоцтв про винаходи. Під її керівництвом виконано 2 докторські і 12 кандидатських дисертацій. Вона нагороджена орденом «Знак пошани».
Нажаль, нещодавно професор Прокопова Л.В. пішла з життя, але пам‘ять про неї, її вчинки та праця буде жити в наших серцях та у скарбниці Одеського національного медичного університету вічно!