1 червня — Міжнародний день захисту дітей

Це свято нагадує про велику цінність і велике значення  молодшого покоління в житті суспільства та об’єднує країни всього світу навколо загальної мети — забезпечити щасливе майбутнє дітей: оберігати їх права на виховання, освіту, відпочинок, всебічний розвиток, захищати від насилля та експлуатації.

Свято було започатковано у 1949 році рішенням Ради Міжнародної демократичної  федерації жінок з метою захистити дітей, які залишилися сиротами чи без домівки після Другої  світової  війни. Вперше його відзначили в 1950 році у 51 країні світу.

Цього року до свята буде проведено багато заходів — концерти, конкурси, виставки дитячих малюнків. На жаль через війну, розв’язану росією, багато дітей ніколи вже їх не відвідають, бо станом на 27 травня 2023 року через воєнну агресію в Україні загинуло  488 дітей, більше 980 отримали поранення, 353 дитини вважаються зниклими безвісти. Росія викрала майже 20 тисяч дітей, повернути вдалося лише 369.

У нашому календарі з’явилися ще дві дати, які свідчать про тривожний стан щодо захисту дітей: 25 травня — День дітей, які зникли безвісти; 4 червня — День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України…