Колектив ОНМедУ звернувся до Володимира Зеленського за захистом: злочинці з МОЗ прагнуть знищити наш університет

Працівники і студенти Одеського національного медичного університету звернулися до Президента України Володимира Зеленського щодо злочинної діяльності в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та її поплічників.

Головний руйнівник системи охорони здоров’я та медичної освіти в Україні – Уляна Супрун – вважала, що шляхом блокування виплат заробітної плати співробітникам, стипендій студентам та здійснення комунальних виплат, вона припинить роботу університету, позбавить його випускників дипломів, а згодом й повністю зруйнує вищий навчальний заклад. Однак такий варіант рейдерського захвату не спрацював: університет працює у звичному режимі, наразі триває приймання державних іспитів, студенти складають ліцензійний іспит КРОК, ефективно працюють університетські клініки, колектив домігся виплати заробітних плат, стипендій та сплати комунальних платежів.

Не витримавши такого розчарування, Супрун, руками відомих в Одесі рейдерів та пройдисвітів Болдина, Макар’яна, Дубініної, Аймедова, Данильченка, у супроводі озброєних бандитів, 3 червня 2019 року здійснила захоплення ректорату ОНМедУ. Їхня мета відома — знову заблокувати виплату заробітних плат та стипендій, позбавити випускників можливості отримати дипломи, зірвати вступну кампанію, та продемонструвати недієздатність трудового колективу університету в цілому.

Аби «легалізувати» злочинні дії, рейдери прикривають свою діяльність так званою Наглядовою радою, яка є черговим міністерським фейком та немає жодних законних повноважень. Річ у тім, що цю Наглядову раду МОЗ створив своїм наказом 21 грудня 2018 року. В той час як, згідно із законодавством, формування наглядових рад є компетенцією суто університетів. Легітимна Наглядова рада, що в законний спосіб утворена Вченою радою ОНМедУ, завершує свою каденцію лише у 2022 році.

Спробами призначити Дубініну на посаду в.о. ректора Уляна Супрун порушує закон України про вищу освіту і зриває законні вибори ректора. Колектив повстав, щоб захистити своє законне право на університетське самоврядування, право обирати ректора і проректорів і тим самим самостійно визначати розвиток вузу. Призначення ж Владлени Дубініної породить корупцію і беззаконня. Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції внесло її в ТОП-10 корупціонерів країни. Крім того, Дубініна працювала заступником міністра охорони здоров’я в уряді Миколи Азарова, відповідно, її призначення суперечить закону про очищення влади.

Така політика МОЗ по відношенню до одного з найстаріших університетів країни є «знущанням». «Ми, трудовий колектив та студенти ОНМедУ, просимо Вас, як гаранта Конституції, людину, яка готова змінювати Україну, захистити наш багатотисячний колектив від злочинних дій МОЗ та безпосередньо керівника МОЗ Уляну Супрун. Просимо припинити знущання над нами та забезпечити нормальне та стабільне функціонування Університету. Просимо Вас відреагувати та допомогти нам вирішити складну ситуацію, у якій опинилися колектив та студенти одного із старіших та найбільших вищих навчальних закладів країни», — йдеться у зверненні.