Міжкафедральна конференція, присвячена Всесвітньому тижню обізнаності про антибіотики в Одеському національному медичному університеті, 10 листопада 2022 року

Щороку, у другій декаді листопада проводиться Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. Його мета – підвищення обізнаності громадськості про проблему стійкості до протимікробних препаратів та пропаганда доказових практик в цій сфері серед громадськості, працівників охорони здоров’я, для того щоб не допустити подальшого розвитку і поширення стійкості до антибіотиків.

На конфереції будуть представлені доповіді від спеціалістів в області пошуку та розробки нових антибіотичних засобів, а також доповіді учасників студентських наукових товариств кафедр.

Міжкафедральна конференція організована студентськими науковими товариствами кафедр мікробіології, вірусології та імунології, кафедри інфекційних хвороб, кафедри дитячих інфекційних хвороб та кафдери терапії №1 з курсом серцево-судинної патології.

Головні доповіді конференції від спеціалістів в області пошуку та розробки нових антибіотичних засобів:

• Перспективні антибіотики: незвичайні мішені та джерела. Микола Штеніков, кандидат біологічних наук, науковий співробітник кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова. Антибіотиковий конвеєр стає все повільнішим, але те, що по ньому котиться, стає все більш чудернацьким. Розглянемо сучасні спроби пошуку нових ліків в просторах геномної інформації некультивованих організмів та прихованого потенціалу відомих сполук.

• Ібоксаміцин – розробка нового антибіотику. Тетяна Бродяженко, докторант університету Тарту, Естонія. Ібоксаміцин це новий напівсинтетичний антибіотик, що має великий потенціал застосування, в тому числі проти патогенів людини. Дане дослідження присвячене вивченню ефективності застосування ібоксаміцину проти Listeria monocytogenes, збудника лістеріозу.

Студентські доповіді:

Блок 1 – Фундаментальний

•  ◦ Аналіз 10 принципів раціонального використання антимікробних засобів (Барась Артем)
  •  ◦ Фармакодинаміка та фармакокінетика. Раціональне дозування та визначення тривалості терапії (Єлісеєва Єлизавета)
  •  ◦ Способи визначення стійкості до антимікробних препаратів. Кількісні та якісні методи. Інтерпретація результатів (Новосьолов Олександр)
  •  ◦ Стійкість до антимікробних засобів. Механізми резистентності (Горова Аліса)
  •  ◦ Резистентність у E.coli (Глібко Вікторія)
  •  ◦ Резистентність у S.aureus (Арабаджи Дмитрий)
  •  ◦ Стійкість до антимікробних засобів. Механізми розповсюдження (Мастикаш Оксен)
  •  ◦ Принципи адміністрування антимікробних засобів (Antimicrobial stewardship) (Ярмола Таїсія)

Блок 2 – Клінічний

•  ◦ Використання антимікробних засобів per os vs в/в vs в/м (Перелигіна Єва)