Програма підтримки українських університетів «Twinning»

Шановні викладачі, науковці та студенти!

Раді повідомити вам, що Одеський національний медичний університет долучився до програми підтримки українських університетів під назвою «Twinning», запровадженою Cormack Consultancy Group (Велика Британія) у партнерстві з Національним представництвом університетів Великої Британії.

Концепція проста: український університет стає побратимом університету Великої Британії (або США, Канади чи ЄС) подібного профілю, розміру та рівня освіти. Міжнародний партнер зобов’язується підтримувати український університет мінімум 5 років.

Радник Президента України з питань Президентського фонду підтримки освіти, науки і спорту Ольга Будник зазначила:

«Ми вважаємо «Ініціативу Twinning» Чарльза Кормака  (https://www.consultcormack.com/twinning-1 ) дуже перспективною. Ідея започаткування програми підтримки партнерства нашого Університету з вищим навчальним закладом подібного профілю з Великобританії, як надійного партнера, однозначно сприятиме підвищенню якості вищої освіти в обох університетах, обміну передовим досвідом, а також визнаватиме можливості для майбутнього розвитку та створення позитивного простору для досліджень та нових ідей».

Побратимом Одеського національного медичного університету став славетний Queen Mary University, Лондон, Велика Британія (https://www.qmul.ac.uk/ )

Перший дзвінок між ОНМедУ і Queen Mary University of London (Twinning call 1)  відбувся 1 липня 2022 р.

Пропонуємо вашій увазі копію найважливіших нотаток цієї зустрічі:

• Це був перший дзвінок між двома установами для обговорення партнерства
  • Обидві установи представилися та вибачилися за своїх колег, які не змогли приєднатися до розмови
  • ONMedU був заснований у 1900 році та має 6 факультетів, 59 кафедр, 3 університетські клініки, а також науково-дослідні інститути та інноваційні технології навчання та безперервну освіту
  • В ONMedU навчається 8920 студентів, з яких 5412 студентів, 3508 аспірантів – 51% іноземних студентів
  • ONMedU викладає англійською мовою близько 10 років
  • ONMedU хоче зосередитися на:

o Міжнародне співробітництво

–  Академічний та культурний обмін

–  Подвійні дипломи

– Мобільність персоналу

– Спільні програми, дослідницькі групи та програми

o Академічна підтримка

– Доступ до онлайн-курсів, баз даних, навчальних матеріалів і бібліотек

o Підтримка інфраструктури

– Ремонт гуртожитків для студентів-переселенців та викладачів

– Сервери та технічна підтримка

– Обладнання для тренажерів та комп’ютерів

• Queen Mary University (QMU) був заснований у 1785 році, має 9 нобелівських лауреатів, 32 000 студентів, включаючи міжнародні кампуси
  • Медико-стоматологічному факультету майже 900 років
  • QMU наразі дуже активно підтримує Україну, включаючи проведення онлайн-лекцій

https://qmplus.qmul.ac.uk/course/view.php?id=19333#section-5пароль 123

• QMU має низку викладацьких стипендій
  • QMU може також запропонувати клінічні факультативи для студентів, які добре володіють англійською
  • QMU потрібно розглянути можливість надання доступу до бібліотеки
  • QMU може надати доступ до дослідницьких груп
  • Що стосується Twinning, два університети можуть розглянути:

o Дослідницька співпраця

o Підтримка клінічного розміщення

o Навчання педагогічних працівників

• ONMedU надішле список своїх безпосередніх пріоритетів і те, що є найбільш необхідним
  • Які наступні кроки:

o Підписання Меморандуму про взаєморозуміння

o Дослідницьке партнерство було б цікавим

o Налагодження контакту студентських спілок/груп між собою.

Ми інформуватимемо вас про подальший розвиток нашого побратим-партнерства з Queen Mary University.