Центр мікрохірургії ока

Клініка була заснована у 1903 року на базі кафедри очних хвороб Новоросійського університету міста Одеса, видатним офтальмологом професором С.С. Головіним. (фото 2) В свій час клінікою керували академік В.П. Філатов,  проф. Кальфа С.Ф., проф. Черкасов И.С., заслужений діяч науки і техніки України проф. Венгер Г.Ю.

Центр Мікрохірургії ока надає високоспеціалізовану офтальмологічну допомогу III і IV рівня всім верствам населення незалежно від місця проживання. У 2017 році Центр одержав сертифікат ІSО 9001:2008 і сертифікат  ДСТУ ІSО 9001:2009, які підтверджують високий рівень надання медичних послуг та відповідність сучасним стандартам системи управління Центру. У 2018 році  Центр пройшов державну атестацію, та отримав вищу кваліфікаційну категорію.

Центр  є базою кафедри офтальмології  ОНМедУ, де проводиться навчання студентів, підготовка лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, та аспірантів. Медичну допомогу забезпечують 2 професора, доценти, асистенти кафедри та лікарі вищої категорії. У Центрі працюють фахівці які забезпечують допомогу у всіх напрямках патології очного яблука.

Щороку Центр обслуговує близько 81 тисячі пацієнтів, стаціонарне лікування проходять 2640 пацієнтів, проводяться 1400 оперативних втручань різноманітної складності.

Поряд з загально визнаними в нашій країні та за кордоном методами діагностики, лікування та хірургічних втручань у Центрі широко застосовуються малоінвазивні та інноваційні методики лікування.

Центр мікрохірургії ока проводить:

 • діагностику усіх видів офтальмологічної патології у дорослих та дітей;
 • невідкладну офтальмологічну допомогу, в тому числі при травмах та опіках очей та їх придатків – цілодобово;
 • консервативне лікування усіх видів офтальмологічної патології, в тому числі зі застосуванням тканинної терапії та фізіотерапевтичних методів;
 • діагностику та корекцію астигматизму, міопії, гіперметропії та розвиток зорових функцій при амбліопії у дітей;
 • хірургічне лікування дакріоциститу у дітей та дорослих;
 • хірургічне лікування катаракти із застосуванням високотехнологічного обладнання відповідно до сучасних світових стандартів;
 • хірургічне лікування різних видів глаукоми, у тому числі зі застосуванням мікроімпланта “EX-PRESS”.
 • рефракційну заміну кришталика із можливістю корекції пресбіопії;
 • операції при косоокості;
 • реконструктивні операції на повіках та очах, викликаних віковими захворюваннями та дегенеративними змінами, а також після травм та опіків;
 • консервативне лікування захворювань сітківки та судинної оболонки, у тому числі інтравітреальні введення різноманітних препаратів для лікування патології центрального відділу сітківки.

Завідувач Центру мікрохірургії ока– асистент кафедри офтальмології, лікар-офтальмолог вищої категорії, Дроздін Володимир Анатолійович

До структури Центру входять:

 1. Консультативно-діагностичне відділення (діагностичні кабінети та кабінет невідкладної офтальмологічної допомоги).

Завідувач відділення – Колесниченко Сергій Валентинович, лікар-офтальмолог вищої кваліфікаційної категорії.

Діагностичні кабінети – кабінет охорони зору дітей, 3 кабінети загального прийому, кабінет інноваційних технологій діагностики та фізіотерапевтичні кабінети.

На базі Центру функціонує кабінет невідкладної офтальмологічної допомоги, який було засновано у 1931-1932 р., академіком В.П. Філатовим, який і в наш час надає невідкладну офтальмологічну допомогу – цілодобово.

 1. Відділення терапевтичної нейроофтальмології та офтальмохірургії (40 ліжок, в т.ч. 5 дитячих ліжок та 5 денний стаціонар)

Завідувач відділення – Гуденко Оксана Володимирівна, лікар-офтальмолог вищої кваліфікаційної категорії.

 1. Офтальмологічне відділення інноваційних технологій діагностики та мікрохірургії (хірургічний стаціонар на 45 ліжок, в т.ч. 5 дитячих ліжок та 5 денний стаціонар)

Завідувач відділення – Проценко Алла Георгіївна, лікар-офтальмолог вищої кваліфікаційної категорії.

 1. Операційне відділення

Т.в.о. завідувача відділення – Площенко Андрій Сергійович, лікар-анестезіолог першої кваліфікаційної категорії.

Контакти Центру:

65082, м. Одеса, вул. Ольгіївська, 4.

Графік роботи:

Консультативно-діагностичне відділення працює:

З понеділка по п’ятницю, в дві зміни, за графіком лікарів.

Вихідний: субота-неділя.

Запис на консультативний прийом з понеділка по п’ятницю

за телефоном реєстратури – (048) 723 52 08  з 9.00 до 15.00.

Вихідний:  субота-неділя.

Кабінет невідкладної офтальмологічної допомоги працює цілодобово, без попереднього запису.