Офтальмологічний медичний центр

Клініка була заснована у 1903 року на базі кафедри очних хвороб Новоросійського університету міста Одеса, видатним офтальмологом професором С.С. Головіним. (фото 2) В свій час клінікою керували академік В.П. Філатов,  проф. Кальфа С.Ф., проф. Черкасов И.С., заслужений діяч науки і техніки України проф. Венгер Г.Ю. За цей час клініка зазнавала різних змін, але тільки у 2015 році знову було сформовано Офтальмологічний медичний центр ОНМедУ.

Офтальмологічний медичний центр надає високоспеціалізовану офтальмологічну допомогу III і IV рівня всім верствам населення незалежно від місця проживання. У 2017 році Центр одержав сертифікат ІSО 9001:2008 і сертифікат  ДСТУ ІSО 9001:2009, які підтверджують високий рівень надання медичних послуг та відповідність сучасним стандартам системи управління Центру. У 2018 році  Центр пройшов державну атестацію, та отримав вищу кваліфікаційну категорію.

Центр  є базою кафедри офтальмології  ОНМедУ, де проводиться навчання студентів, підготовка лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, та аспірантів. Медичну допомогу забезпечують 4 професора, доценти, асистенти кафедри та лікарі вищої категорії. У Центрі працюють фахівці які забезпечують допомогу у всіх напрямках патології очного яблука.

Щороку Центр обслуговує близько 81 тисячі пацієнтів, стаціонарне лікування проходять 2640 пацієнтів, проводяться 1400 оперативних втручань різноманітної складності.

Поряд         з        загально     признаними   в     нашій країні та за кордоном          методами    діагностики,        лікування  та        хірургічних втручань у Центрі широко      застосовуються малоінвазивні, органозберігаючи та інноваційні методики лікування.

Офтальмологічний медичний центр проводить:

 • діагностику усіх видів офтальмологічної патології у дорослих та дітей;
 • невідкладну офтальмологічну допомогу, в тому числі при травмах та опіках очей та його придатків – цілодобово;
 • консервативне лікування усіх видів офтальмологічної патології, в тому числі зі застосуванням тканинної терапії та фізіотерапевтичних методів;
 • діагностику та консервативне лікування астигматизму, короткозорості, далекозорості та амбліопії у дітей різного віку;
 • хірургічне лікування дакріоциститу у дітей;
 • хірургічне лікування катаракти (стареча, діабетична, травматична та ін.) із застосуванням різноманітних сучасних методів;
 • хірургічне лікування різних видів глаукоми, у тому числі зі застосуванням мікроімпланта “EX-PRESS”.
 • імплантацію різноманітних моделей штучного кришталика;
 • операції при косоокості;
 • реконструктивні операції на повіках та очах, викликаних віковими захворюваннями та дегенеративними змінами, а також після травм та опіків;
 • консервативне та хірургічне лікування захворювань сітківки, та судинної оболонки, у тому числі операції при відшаруванні сітківки     та інтравітреальні введення різноманітних препаратів.

Адміністрація Офтальмологічного медичного центру:

Директор Центру – Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор кафедри офтальмології, лікар-організатор охорони здоров`я вищої категорії, лікар-офтальмолог вищої категорії, Кресюн Наталія Валентинівна
Заступник директора з медичної частини, лікар-офтальмолог вищої категорії, лікар-організатор охорони здоров`я вищої категорії, Лоза Олександр Вікторович
Заступник директора з технічних питаньПаскал Микола Іванович

До структури Центру входять:

 1. Відділення № 1 (консультативно-діагностичний та офтальмо-травматологічний центри).

Завідуючий відділенням – Колесниченко С.В. (фото)

Консультативно-діагностичний центр – кабінет охорони зору дітей, 3 консультативних кабінети, фізіотерапевтичний кабінет.

На базі Центру функціонує офтальмо-травматологічний центр, який є спадкоємцем найстарішого кабінету невідкладної офтальмологічної допомоги,         котрий було засновано   у 1931-1932 р., академіком В.П. Філатовим, який і  в наш час надає невідкладну офтальмологічну допомогу – цілодобово.

 1. Відділення № 2 (стаціонар на 30 ліжко-місць).

Завідувач відділення – Гуденко О.В.

 1. Відділення № 3 (стаціонар на 30 ліжко-місць).

Завідувач відділення – Ульянова Н.А.

 1. Операційний блок

Завідувач відділення – Костирко В.М.

 

Контакти Центру:

65082, м. Одеса. Вул. Ольгіївська, 4.

 

Графік роботи:

Консультативно-діагностичний  центр працює:

З понеділка  по п’ятницю, в дві зміни, за графиком лікарів.

Вихідний –  субота-неділя.

Запис на консультативний прийом з понеділка по п’ятницю

за телефоном реєстратури  – 723 52 08 з 9.00 до 15.00.

вихідний субота-неділя.

Офтальмо-травматологічний центр працює цілодобово, без попереднього запису.