Доктор Сабаратнам Арулкумаран (Sir Sabaratnam Arulkumaran  PhD DSc FRCS FRCOG)

Професор Сабаратнам Арулкумаран (Sir Sabaratnam Arulkumaran  PhD DSc FRCS FRCOG) є заслуженим професором гінекології та акушерства університету Нікосії, почесним професором Лондонського університету Св. Георгія, візитуючим професором Інституту всесвітньої охорони здоров’я, Імперіал коледж, Лондон.

Професор Сабаратнам Арулкумаран  народився у 1948 році на Шрі Ланці.

У 1997 році переїхав до Великобританії.

За плечима видатного лікаря та вченого – більше 45 років клінічної практики і 35 років викладання.

З 2012 по 2015 р. професор Арулкумаран займав посаду президента Міжнародної федерації акушерів – гінекологів (FIGO).

З 2001 по 2013 р. він очолював кафедру акушерства та гінекології Лондонського університету Св. Георгія.

З 2007 по 2010 р. професор Арулкумаран працював на посаді президента Королівського коледжу акушерів – гінекологів (RCOG) у Лондоні.

У червні 2012 р. він був обраний президентом Британської Медичної Асоціації (BMA), де працював до 2014 р.

Проф. Арулкумаран  користується високим професійним авторитетом у світовій науковій та медичній спільноті та є співробітником, членом та Почесним Доктором багатьох професійних об’єднань та асоціацій.

Так, він є почесним членом Американського конгресу акушерів-гінекологів, Федерації акушерських та гінекологічних товариств Індії, Королівського коледжу акушерів та гінекологів Австралії і Нової Зеландії, Товариств акушерів та гінекологів Пакістану, Південної Африки, Шрі Ланки, Германії, Малайзії, Канади.

Також він отримав звання почесного доктора університету Афін.

У червні 2009 року королевою Великобританії на знак визнання видатних досягнень в області медицини та охорони здоров’я професору Сабаратнаму Арулкумарану було присвоєно почесне звання Лицаря Бакалавра.

Основними сферами професійних інтересів та напрямками роботи професора  Сабаратнама Арулкумарана є: передчасний розрив плодових оболонок, штучне викликання пологів, післяпологова кровотеча, вібро-акустична стимуляція як показник стану плоду, кардіотокографія (КТГ), ІК спектроскопія в обстеженні та діагностиці преінвазивних та інвазивних гінекологічних пухлин, та інші.

Професор Арулкумаран є автором 38 книг, 165 розділів, більш ніж 290 публікацій в провідних журналах. Він являється головним редактором журналу “Best Practice & Research in Clinical Obstetrics &Gynaecology”(з 1998 року), членом редакційної  колегії багатьох міжнародних журналів з акушерства та гінекології (Obstetrics and Gynaecology Survey, Current Obstetrics and Gynaecology Gynaecology and Paediatrics, Journal of the Hong Kong Academy of Medicine, International Journal of Obstetrics & Gynaecology та інших).

Професор Сабаратнам Арулкумаран  провів більш ніж 500 лекцій у різних странах світу та був екзаменатором у 10 провідних університетах. І тепер кожного року професор приймає участь щонайменше у 10 місцевих чи міжнародних медичних форумах у якості головного докладача.

За сукупністю наукових заслуг, досвіду та авторитету у світовій  науковій та освітній спільноті, професор сер Сабаратнам Арулкумаран заслуговує присвоєння йому звання почесного професора Одеського національного медичного університету.