Доктор Філіпп Шерперіль (Philippe Scherpereel, MD)

Доктор Філіпп Шерперіль (Philippe Scherpereel, MD) народився в 1940 році. Він є Заслуженим Професором (Professor Emeritus) анестезіології  медичного факультету Університету Лілля, Франція та медичним омбудсманом в Регіональному шпитальному центрі Університету Лілля.

В 1958-1965 рр. Ф.Шерперіль проводив медичні дослідження на факультеті медицини Університету Лілля, зокрема у галузях загальної та молекулярної біохімії, біохімії ліпідів, біології людини, хірургії, медицини катастроф, та лікування болю.  В 1965-1970 рр. він працював в Університетській лікарні Університету Лілля, а в 1968-1971 був науковим співробітником кафедри біохімії того ж Університету. Захистив дисертацію в 1970 році.  В 1970-1973 рр. він працював як помічник менеджера у відділенні інтенсивної терапії лікарні університету Лілля, а в 1974-1975 р. – у відділенні анестезіології клініки Піте  Сальпетриер у Парижі.

Професор Ф.Шерперіль був завідувачем кафедри Анестезіології та інтенсивної терапії Університетської лікарні університету Лілля з 1975 по 2005 р.  В ці роки він активно проводив викладацьку роботу в Університеті, отримавши з 2000 р. звання Професора видатного класу, а з 2005 р. – Консультанта з якості, управління ризиками та оцінки професійної практики.  З 2009 р. по теперішній час він працює в якості медичного омбудсмана в Регіональному шпитальному центрі Університету Лілля (CHRU). В 1988-1998 рр. проф. Ф.Шерперіль також  проводив дослідження в області медичної інформатики в рамках спільних європейських програм (AIM, ТАНІТ).

Професор Ф.Шерперіль був президентом Французького товариства анестезіології (SFAR). Він створив і очолив Французький коледж анестезіологів (CFAR), Фонд європейської освіти в анестезіології (FEEA), а також Європейську раду анестезіології (EBA). Він був Головою секції Екстреної медичної допомоги Комітету національних університетів. Також він працював у якості Голови Національної кваліфікаційної комісії з питань реанімації пацієнтів з наркотичною залежністю, члена Національної комісії з сертифікації медичних виробів, та експерта Апеляційного суду Дуе.

Проф. Ф.Шерперіль був останнім Президентом Конфедерації європейських національних товариств анестезіологів (CENSA) – до її злиття з Європейською академією (EAA), для створення Європейського товариства анестезіології (ESA). Також, нещодавно  проф. Ф.Шерперіль закінчив свій термін в якості голови Наукового комітету Всесвітньої федерації товариств анестезіологів (WFSA).

В 1990-2000 рр. проф. Ф.Шерперіль працював як член Сенату Європейської академії (E.A.A.) та її Виконавчого комітету, відповідального за освіту. В 1998-2001 р. він був віце-президентом, а в 2002-2004 рр. – Президентом Конфедерації європейських національних товариств анестезіологів (CENSA). Також з 2004 р. він став Президентом Всесвітнього конгресу анестезіологів та реаніматологів, а з 2005 р. – головою Комітету з питань європейської освіти в анестезіології.

Проф. Ф.Шерперіль користується високим професійним авторитетом у світовій науковій та медичній спільноті, та є співробітником, членом та Почесним Доктором багатьох професійних об’єднань та асоціацій. Серед них – Французький коледж анестезіологів та реаніматологів, Французьке суспільство анестезіологів та реаніматологів, Суспільство франкомовних реаніматологів, Королівський коледж анестезіологів (ACBF), Французьке товариство болю, Міжнародна асоціація по вивченню болю, тощо. Він є Почесним членом німецького товариства анестезіології, болгарського, голландського, італійського, іспанського, польського, алжирського, румунського та сербського Суспільств анестезіології та реаніматології.