Доктор І.І.Абабій (Dr. I.I. Ababiy (Rector of Nicolae Testemițanu State University of Medicine and Pharmacy, Chișinău, Moldova))

Доктор Іон Aбабій  є фахівцем з отоларінгології, він був обраний членом-кореспондентом (1993 р.), а потім членом (2000 р.) Академії Наук. Він є ректором Державного університету медицини і фармації “Миколає Тестеміцану» в Кишиневі (у якому він навчався), і виконував обов’язки міністра охорони здоров’я Молдови в 2005-2008 роках.

Почавши своє професійне життя у якості терапевта і отоларинголога у лікарні Стрешень, він спеціалізувався в оториноларингології в Науково-дослідному інституті в Москві, отримавши в 1972 році вчене звання доктора. Працював у державному медичному інституті в Кишиневі в якості лектора на кафедрі оториноларингології і завідувача кафедри оториноларингології, у 1989 році отримав звання професора.

В знак визнання наукової роботи, проведеної Іон Ababii був обраний членом Академії наук Молдови, спочатку в якості члена-кореспондента (1993), а потім в якості члена (2000). Крім того, він був обраний почесним членом Академії наук в Польщі та Фінляндії, почесний член Академії оториноларингології ВМС США академії оториноларингології Російської Федерації, Російського Ринологія суспільства. Автор 367 наукових робіт, в тому числі 5 монографій, 4 навчальних посібників, 30 методичних вказівок і 17 патентів. Підготовлено вісім лікарів і один доктор медичних наук.

Крім викладацької та наукової Акад. . Проф. Д-р Іон Ababii виконав ряд адміністративних функцій: голова наукового товариства оториноларингології практики в Молдові; Спеціаліст Міністерства охорони здоров’я Республіки Молдова; Член Вищої атестаційної комісії Республіки Молдова; член спеціалізованої вченої ради по докторської дисертації; Голова Сенату, Вчена рада, Сенат і Рада Бюро Державного університету медицини і фармації “Миколу Тестеміцану» з Кишинева.

У вотуму довіри парламенту, Указом Президента Російської Федерації від 8 листопада 2005 року був призначений міністром охорони здоров’я і соціального захисту. Він був звільнений від міністра 31 березня 2008 року, з новим урядом на чолі з Зінаїдою Гречаний.

Нагороди:

В знак визнання його видатних заслуг в галузі досліджень в otolaringologiei професор Іон Ababii отримав distrincţii наступне:

  • звання заслуженого
  • Замовлення “Дружба народів” (1981)
  • Альберт Швейцер Золота медаль (1997)
  • Альберт Швейцер Золотий Гран Medal (2001)
  • Пол Ерлайч Золота медаль (2002)
  • Медаль «Роберт Кох» (2004)
  • «Орден Республіки» (2004)
  • Медаль “Микола Пирогов” (2005)