Відділення медичної реабілітації та фізіотерапії

Моршнев Юрій Юрійович – завідувач відділення реабілітації та фізіотерапії, лікар фізіотерапевт-реабілітолог, лікування захворювань хребта.

Відділення реабілітації та фізіотерапії засновано у 1975 році.

Склад відділення:

  1. 1. апаратна фізіотерапія
  2. 2. зал лікувальної фізкультури
  3. 3. кабінет мануальної терапії
  4. 4. масажні кабінети

 У нашому відділенні працюють три лікарі вищої категорії, п’ять медичних сестер та п’ять масажистів.

Лікарі:

Моршнев Юрій Юрійович

 

 

 

 

 

 

 

Завідувач відділенням медичної реабілітації та фізіотерапії, лікар-реабілітолог.
Лікування захворювань хребта, лікування гриж міжхребцевих дисків з осмисленим лікарським підходом за допомогою м’якотканих технік мануальної терапії, лікування остеохондрозу, корекція хребта, поліпшення постави, лікувальний масаж, усунення м’язових затискачів за допомогою постізометричної релаксації, діагностика і сучасне лікування остеопорозу, виявлення і корекція плоскостопості, розробка суглобів, суглобова гімнастика.До нас звертаються з такими станами, як болі, дискомфорт в шийному, грудному і поперековому відділах хребта, сколіоз, тазові болі, головні болі і запаморочення, оніміння рук, болі в ногах, м’язові затиски, малорухливість суглобів, плоскостопість.
Великий практичний досвід роботи в провідних клініках України і Європи (клініка Одеського національного медичного університету, клініка “Інто-Сана”, клініка Frankenwaldklinik (Oberfranken, Kronach Німеччина).
Часи прийому:
Понеділок – П’ятниця 10.00 – 15.00
Попередній запис по телефону +380677236820 

 

 

Бобровский Олександр Михайлович

 

 

 

 

 

Лікар з лікувальної фізкультури, рефлексотерапевт, кінезіотерапевт.Володіє наступними методами діагностики та лікування:

1.Краніосакральная терапія – нормалізує краніосакральний ритм, регулює роботу внутрішніх органів.

2.Коррекція скроневонижньощелепного  суглобу, корекція прикусу,  лікування жувальної та мімічної мускулатури.

3.Вісцеральна терапія, корекція органів черевної порожнини і малого таза.

4.Псіхоемоціональная корекція: методика спрямована на усунення фобій, які викликають психологічні, емоційні та соматичні порушення.

Часи прийому

Понеділок – П’ятниця 11.00 – 14.00

 

 

 

 

 

Фізіотерапія є одним із найбільш розповсюджених лікувальних і профілактичних напрямків медицини, та є одним з найбезпечніших методів лікування на сьогодні. Фізіотерапія застосовується як самостійно, так і в комплексі з іншими методами лікування.

Консервативна терапія лікарськими препаратами, безумовно, виправдана, проте у деяких випадках при цьому виникає ймовірність небажаних або непередбачених побічних ефектів. У зв’язку з цим найбільш безпечним та поширеним методом лікування і реабілітації залишається фізіотерапевтичне лікування, що використовує методи, апробовані протягом багатьох десятирічь.

Відділення медичної реабілітації та фізіотерапії має можливості  проведення широкого спектру процедур: ампліпульстерапія, гальванізація, високотонова терапія, ударно-хвильова-, кріо-, магніто-, лазеротерапія, ультразвукові інгаляції, пресотерапія, УВЧ і УФ-терапія, комп’ютерна горизонтальна тракція хребетного стовпа, різні види масажу і багато інших. У відділенні функціонує кабінет лікувальної фізкультури, де проводяться індивідуальні та групові заняття з використанням реабілітаційної доріжки Cosmos MERCURY MED (Німеччина), функціональної стойки для відновлення опорно-рухової системи EN-TRY Pulley (ENRAF-NONIUS B.V.), профілактора Євмінова, велотренажера, стінки «Здоров’я».

Ампліпульстерапія

Ампліпульстерапія- вплив на організм з лікувальною метою синусоїдальні модульовані струмами; метод електролікування.

Ампліпульстерапія застосовують при невралгіях, гіпертонічної хвороби I-II стадій, периферичних до центральних парезах, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, гіпокінетичних порушеннях функції жовчних шляхів і жовчного міхура (при відсутності каменів), при цукровому діабеті, діскінетичних запорах, хронічних неспецифічних запальних захворюваннях органів дихання, ревматоїдному артриті, артрозі, хронічних запальних захворюваннях жіночих статевих органів, хронічних простатитах, цисталгіях, сечокам’яній хворобі, запальних і дистрофічних захворюваннях очей.

Гальванізація

Гальванізація – метод лікування впливом постійного струма невеликої сили і напруги. Показання до застосування: захворювання і ураження різних відділів периферичної нервової системи інфекційного, токсичного і травматичного походження (радикуліти, плексіти, неврити, невралгії різної локалізації), наслідки захворювань і уражень головного і спинного мозку, мозкових оболонок, невротичні стани, вегетативно-судинні порушення , хронічні запалення суглобів (артрити) травматичного, ревматичного та обмінного походження.

Магнітотерапія

Магнітотерапія – метод фізіотерапії, при якому застосовують високо- і низькочастотне змінне або постійне магнітне поле.

Показання: остеоартроз, ревматоїдний артрит з мінімальною і середньою активністю процесу, переломи кісток при сповільненій консолідації, хронічна венозна недостатність, тромбофлебіт, трофічні виразки, наслідки опіків, псоріатична артропатія, дерматози, хронічні запальні захворювання жіночої та чоловічої статевої сфери, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба I і II А стадій.

Лазеротерапія

Лазеротерапія – фізіотерапевтичний метод лікування, заснований на застосуванні лазерного випромінювання.

Поглинаючи світло, ферменти активізують в організмі найважливіші біохімічні процеси, і клітини оновлюються, відновлюють свою життєдіяльність, сили організму мобілізуються.

Показання до застосування: бурсит, тендиніт, синовіїт, артрит, артроз, остеохондроз, остеоартроз, ахіллодінія, міозити, трофічні виразки, глибокі гематоми, мігрень.

Ультразвукові інгаляції (небулайзерна терапія)

Для ультразвукових інгаляцій застосовуються високоефективні інгаляційні пристрої, призначені для інгаляції аерозолів лікарських засобів. За допомогою небулайзера є можливість використовувати лікарські засоби в інгаляційній формі. Речовина практично не всмоктується в кров і не має побічної дії на інші органи і системи, як це буває при прийомі таблеток або ін’єкціях.

УВЧ терапія

УВЧ терапія – методика фізіотерапії, в основі якої лежить вплив на організм хворого високочастотного електромагнітного поля, під впливом якого в організмі виникають суттєві зміни в органах і системах, посилюються проліферативні процеси, посилюється крово- і лімфообіг.

Показання: у складі комплексної терапії гострих запальних процесів шкіри та підшкірної клітковини, опорно-рухового апарату, лор-органів, легень,  периферичної нервової системи, шлунково-кишкового тракту та гінекологічних захворювань.

УФ-терапія (світлолікування)

УФ-терапія (світлолікування) – вид лікування, який полягає в тому, що пацієнт піддається впливу сонячного світла, або яскравого світла від штучних джерел з певними довжинами хвиль, таких, як лазери, світловипромінюючі діоди, флуоресцентні лампи, або ж дуже яскравого світла, що має повний спектр денного світла, протягом певного, встановленого лікарем, часу, а іноді також і в строго певний час доби.

Фототерапія володіє доведеною клінічною ефективністю в лікуванні звичайних вугрів, сезонних афективних розладів, і є частиною стандартного лікування при «синдромі пізнього засинання». Нещодавно було показано, що фототерапія ефективна також при лікуванні несезонних депресій. Фототерапія надає також певний позитивний ефект при псоріазі, екземі, нейродерміті, покращує загоєння ран.

Методика Євмінова

Заняття за методикою Євмінова запускають механізми самовідновлення структур хребта і дозволяють вилікувати більшість захворювань хребта в будь-якому віці: від порушень постави і сколіотичної хвороби, до різних проявів остеохондрозу – грижі дисків, радикуліт, спонділоартроз.

В основі методики Євмінова лежить поняття “культури хребта”, тобто основних правил догляду протягом усього життя за головною опорною структурою нашого тіла, для підтримки її здоров’я і функціонального стану, захисту від негативних впливів повсякденності.

Вертебрологія і мануальна медицина

У відділенні реабілітації та фізіотерапії Університетської Клініки здійснюється лікування захворювань хребта, лікування гриж міжхребцевих дисків з осмисленим лікарським підходом за допомогою мягкотканої технікі мануальної терапії, лікування остеохондрозу, корекція хребта, поліпшення постави, усунення м’язових затискачів за допомогою постізометричної релаксації, діагностика і сучасне лікування остеопорозу, виявлення і корекція плоскостопості, розробка суглобів, суглобова гімнастика.

До нас звертаються з такими станами, як болі, дискомфорт в шийному, грудному і поперековому відділах хребта, сколіоз, тазові болі, головні болі і запаморочення, оніміння рук, болю в ногах, м’язові затиски, малорухливість суглобів, плоскостопість.

Масаж

Масаж – це ефективний метод лікування захворювань серцево-судинної, нервової, дихальної систем, шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату,Масаж отримують при остеохондрозі, сколіозі, міозиті, невралгії,Для прискорення відновлення здоров’я після травм і порушень периферичного та мозкового кровообігу.Максимальний результат масаж дає при комплексному підході, в поєднанні з постізометричної релаксацією, апаратними фізіотерапевтичними процедурами, лікувальною фізкультурою.Залежно від стану здоров’я конкретного пацієнта, масажисти відділення за призначенням лікаря виконують такі види масажу:лікувальний, загальнооздоровчий, сегментарно – рефлекторний, баночний, лімфодренажний, антіцелюлітний, спортивний.У відділенні реабілітації Університетській Клініки отримують професійний масаж з профілактичною метою для поліпшення загального самопочуття і підвищення тонусу організму.За допомогою антіцелюлітного масажу вирішується питання проблемних зон, шкіра стає більш молодий і пружною, фігура – більш підтягнутою.Людям, які займаються спортом, масаж знімає м’язове напруження і готує до майбутніх навантажень.Масаж – це приємно і корисно !!!

Лікувальна фізкультура

У складі відділення реабілітації Університетської клініки працює кабінет лікувальної фізкультури з наявністю профілакторів Євмінова з можливістю індивідуальних занять.Лікувальна фізкультура – це комплекс фізичних заходів, які використовуються в лікуванні і профілактиці хвороб. Лікувальна фізкультура є найважливішим чинником поліпшення стану здоров’я пацієнта, усунення причин захворювання.За 40 років роботи відділення реабілітації накопичений колосальний досвід комплексного лікування таких захворювань як остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків, сколіози, а також реабілітація після нейрохірургічних операцій, перенесених інсультів, травм, переломів з використанням фізіотерапевтичних процедур, масажу та лікувальної фізкультури.Регулярні заняття ЛФК укріплюють м’язи, знімають м’язові спазми, підсилюють кровопостачання опорно-рухового апарату, покращують стан міжхребцевих дисків.Правильно підібраний комплекс вправ при регулярному виконанні дозволить позбутися головного болю і запаморочення, болю в плечі й руці, в шийному, грудному відділі та поперековому відділах хребта.Одним з кращих і ефективних методів лікування різних стадій сколіозу є лікувальна фізкультура і заняття на профілакторі Євмінова.На підставі даних обстеження лікар підбирає оптимальну навантаження, рекомендує вправи для виконання вдома і на робочому місці.

Кінезіотерапія

Основне завдання лікаря-кінезіолога встановити і ліквідувати першопричину захворювання. Головним інструментом в цій роботі є м’язи пацієнта. Під час однієї консультації лікар-кінезіолог може оцінити стан м’язових структур, обмінних і емоційних процесів в організмі людини і відразу провести корекцію виявлених порушень. Величезна перевага прикладної кінезіології – можливість виявити і усунути причину захворювання за кілька сеансів. Стан нашого організму: м’язів, суглобів, внутрішніх органів нерозривно пов’язане з обміном речовин і психо – емоційним станом людини. У заплутаній клубку симптомів захворювання лікар-кінезіології виявляє і усуває першопричину хвороби, повертаючи людині відмінне здоров’я. Особливістю методу прикладної кінезіології є не нозологічний, а інтеграційний підхід до пацієнта, що дозволяє поєднувати принципи ортодоксальної медицини і традиційних лікарських мистецтв, з сучасними досягненнями квантової біофізики.