Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії

Худякова  Наталя Михайлівна – завідувач відділення анестезіології з ліжками для ІТ, лікар-анестезіолог вищої категорії

Лікарі та медичний персонал відділення анестезіології з ліжками для ІТ 

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії – це особливий підрозділ стаціонару. Часто люди потрапляють сюди після проведених хірургічних втручань, в результаті важких травм, критичних кровотеч, декомпенсації хронічної патології, гострої дисфункції органів і систем. Без цього відділення неможлива робота будь-якого багатопрофільного медичного центру. Специфіка відділення реанімації в тому, що пацієнти, які перебувають тут, найчастіше перебувають у вкрай важких станах з підтримкою життєзабезпечення спеціальною апаратурою (штучна вентиляція легенів, зондове харчування), і їм необхідний особливий догляд.

Лікар-анестезіолог або медична сестра повинні мати можливість постійно контролювати стан пацієнтів, щоб в будь-який час своєчасно надати їм необхідну допомогу. З цим пов’язано те, що палати тут обладнані інакше, ніж в інших профільних відділеннях: укомплектовані дихальною апаратурою, обладнанням для моніторингу вітальних функцій, мають спеціальні покриття для підлоги, герметичні світильники, медичні консолі, системи очищення повітря і кондиціонування.

ЯКУ ДОПОМОГУ ПАЦІЄНТИ ОТРИМУЮТЬ У ВІДДІЛЕННІ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ?

При розвитку гострого стану дуже важливо швидко стабілізувати самопочуття пацієнта. Саме це і є головним завданням лікарів інтенсивної терапії. При надходженні пацієнта команда фахівців швидко оцінює його самопочуття і надає всю необхідну медичну допомогу, щоб відновити життєво важливі функції організму.

У відділенні інтенсивної терапії проводять:

  • контроль дихання, серцебиття та інших функцій організму;
  • серцево-легеневу реанімацію;
  • штучну вентиляцію легенів;
  • підтримання нормального кровообігу;
  • детоксикацію організму;
  • лікування гострого больового синдрому;
  • парентеральне та ентеральне харчування;
  • медикаментозне лікування;
  • оперативне лікування та інші необхідні маніпуляції.

Після стабілізації стану пацієнта проводять комплексну діагностику, після чого підбирають оптимальну програму лікування і реабілітації. Відділення клініки оснащене всім необхідним обладнанням для проведення апаратних досліджень.

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії центру реконструктивної та відновної медицини (Університетської клініки) ОНМедУ призначене для анестезіологічного забезпечення всіх видів оперативних утручань і інвазійних діагностичних процедур, що проводяться у відділеннях клініки, для проведення інтенсивної терапії всім категоріям пацієнтів хірургічного та терапевтичного профілю, а також для надання допомоги при системних і реґіонарних больових синдромах різного ґенезу.

За останні роки відділення було оснащене найсучаснішим  обладнанням відомих виробників (Philips, Siemens, Hamilton Medical, B. Braun, Maquet, Leon, Hitachi і т.д.), що дозволяє застосовувати на практиці найефективніші і безпечні методики анестезії, а також забезпечувати проведення інтенсивної терапії згідно з вимогою останніх протоколів. На базі відділення виконуються багато інвазійні методики лікування болю, а так само проводиться імплантація систем для проведення хіміотерапії (довготривалі венозні порти). Відділення має п’єзоелектричний тромбоеластограф  АРП-01М «Меднорд»   призначений для оперативної діагностики, лікування порушень системи згортання крові і профілактики тромбоемболічних і геморагічних розладів у пацієнтів з різною патологією. П’езотромбоеластографія – це єдиний з існуючих на сьогоднішній день глобальних тестів дослідження системи гемостазу, що дозволяє комплексно оцінювати стану згортання крові. Завдяки цьому методу є можливість дослідження реологічних властивостей крові, у хворих, що надходять у відділяння анестезіології після оперативних втручаннь, та завдяки адекватній корекції показників гемостатичного потенціалу крові, опираючись на данні п’езотромбоеластографію, майже повністю відсутні післяопераційні кровотечи або тромбоемболії .

У відділенні працюють лікарі анестезіологи – реаніматологи вищої кваліфікаційної категорії зі стажем роботи в анестезіології більше десяти років. Весь лікарський склад відділення регулярно бере участь найбільш представницьких українських і міжнародних професійних форумах. Більшість сестер-анестезисток мають вищу кваліфікаційну категорію. Співробітники відділення постійно проходять стажування в провідних медичних центрах світу.

Високий професіоналізм співробітників відділення, їх чуйність, бажання допомогти і індивідуальний підхід до кожного пацієнта, а також сучасна матеріально-технічна база – запорука швидкого відновлення пацієнтів.

Відділення є базою кафедри анестезіології та інтенсивної терапії  ОНМедУ: на базі відділення проходять післядипломну підготовку лікарі-анестезіологи, а також виконуються науково-практичні дослідження.