УВАГА!!! Наглядова рада, від імені якої діють рейдери Дубініна і Макар’ян, фейкова

В.о. міністра Уляна Супрун створює в Одеському медуніверситеті двовладдя і дублює органи управління, щоб легалізувати діяльність рейдерів.
20 лютого під час рейдерської атаки народні депутати від БПП Давид Макар’ян і Володимир Курінний, а також самопроголошена в.о.ректора Владлена Дубініна за підтримки сотні «тітушок» намагалися проникнути до ректорату на підставі того, що вони – члени Наглядової ради вишу. Разом із натовпом вони пошкодили скло будівлі та двері ректора.
Наглядова рада, від імені якої нібито діють нападники, створена указом МОЗ №2380 від 21 грудня 2018 року. Це є прямим порушенням законодавства та статуту університету. Відповідно до Закону «Про вищу освіту» (ч. 1 ст. 37), Наглядова рада вишу створюється за рішенням засновника. При цьому порядок формування ради, термін повноважень, компетенції та порядок діяльності визначає статут вишу (ч. 5 ст. 37). Статут Одеського медичного інститут в редакції, затвердженій самим же МОЗ, передбачає: «До складу Наглядової ради входять п’ятеро осіб. Персональний склад Наглядової ради університету за поданням Вченої ради університету обирають відкритим голосуванням делегатів конференції трудового колективу університету простою більшістю голосів. Термін повноважень – п’ять років. Склад Наглядової ради затверджує ректор університету».
Керуючись законом і статутом, ще в лютому 2017 року колектив обрав Наглядову раду: до неї увійшли ректор ОДУВС Іван Катеринчук, ректор ОНУ ім. Мечникова Ігор Коваль, директор Національного інституту хірургії і трансплантології Олександр Усенко, завідувач кафедри акушерства та гінекології НМАПО В’ячеслав Камінський і представник МЗС України Костянтин Ржепішевський. Термін їхніх повноважень закінчується в 2022 році.
Таким чином, указ №2380 виданий МОЗ незаконно і повністю суперечить вимогам чинного законодавства. Очевидно, що особи, які намагаються захопити державну власність, повинні бути притягнуті до відповідальності, оскільки вони не є членами Наглядової ради ОНМедУ.
Нагадаємо, 20 лютого будівля Одеського медінституту зазнала чергової рейдерської атаки. Під виглядом студентського мітингу університет штурмували близько сотні молодих людей спортивної зовнішності з балаклавами на обличчях. Захопленням керували самопроголошена в.о. ректора ОНМедУ Владлена Дубініна, нардепи Давид Макар’ян і Володимир Курінний. У натовпі також бачили адвоката скандального екс-мера Одеси Едуарда Гурвіца Максима Болдіна. На місце прибули кілька десятків співробітників Нацполіції.
Конфлікт МОЗ і ОНМедУ триває з літа 2018 року. Тоді Уляна Супрун кілька разів спробувала призначити на виборну посаду ректора свого кандидата – спочатку Костянтина Аймедова, потім Владлену Дубініну. Обидва укази скасовані судом. Кадрові перестановки супроводжувалися силовими захопленнями будівлі. У грудні 2018 року Супрун запропонувала реорганізувати виш, а в січні 2019-го – відмовилася затвердити річний бюджет. У результаті другий місяць 3 тисячі співробітників і 14 тисяч студентів не отримують зарплат і стипендій.