Професор Ремігіюс Жалюнас (Professor REMIGIJUS ŽALIŪNAS)

Професор Ремігіюс Жалюнас (Professor REMIGIJUS ŽALIŪNAS) є ректором Литовського університету медичних наук (LSMU), директором кардіологічної клініки LSMU, президентом Каунаської обласної кардіологічної асоціації, членом Європейського та Американського товариств кардіологів, почесним доктором Державного університету медицини та фармакології ім. Миколи Тестеміцану (Молдова), почесним консулом Франції в м. Каунас.

Професор Ремігіюс Жалюнас (Professor REMIGIJUS ŽALIŪNAS) народився 2 червня 1961 року в Ельсджяйському районі Плунге (Литва).

1980-1982 рр. був студентом медичного факультету Вільнюського університету;

У 1986 р. закінчив Каунаський медичний університет;

1988 – 1991 рр. – працює спочатку стажером, а потім головним науковим співробітником в Науково-дослідному інституті серцево-судинної фізіології та патології ім. З. Янушкявичюса;

З 1991 до 2002 року д-р Жалюнас пройшов шлях від асистента кафедри до проректора з науково-педагогічної роботи Каунаського медичного університету;

У 2000-2002 рр. проф. Жалюнас займає посаду президента і голови правління Асоціації вищих навчальних закладів Литви (LAMA BPO);

З 2002 до 2010 р. працює ректором Каунаського медичного університету;

З 2010 року до теперішнього часу проф. Ремігіюс Жалюнас працює на посаді ректора Литовського університету медичних наук;

З 2011 року – він є дійсним членом Литовської академії наук;

В 2013 року проф. Ремігіюс Жалюнас отримав звання Почесного доктора Державного університету медицини та фармакології ім. Миколи Тестеміцану (Молдова);

В 2015 р. він був призначений на посаду почесного консула Франції в Каунасі.

Основними сферами професійних інтересів та напрямками роботи професора Ремігіюса Жалюнаса є серцево-судинні захворювання, зокрема актуальна ішемічна хвороба серця, серцевий ритм і проблеми провідності.

Проф.  Жалюнас є автором 266 наукових статей, 8 авторських підручників та 7 навчальних посібників, серед яких найбільш важливі (підручники) – «Основи кардіології», «Внутрішня медицина», «Хвороба серця», «Лікування серцевих захворювань» (Алгоритми та схеми),  «Так говорять кардіологи».

Проф. Ремігіюс Жалюнас багато консультує і лікує пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями.  Він читав лекції на міжнародних конференціях та конгресах в Аргентині, Греції, Гонконгу, Індії, Ісландії, Іспанії, Італії, Японії, Латвії, Литві, Нідерландах, Південній Африці, Франції, Шрі-Ланці, Швеції, Тайвані та Німеччині.