Карпенко Юрій Іванович

Провідний вчений в галузі застосування малоінвазивних методик лікування порушень серцевого ритму.  Ним вперше в Україні впроваджено методику катетерної абляції для лікування порушень серцевого ритму. Нині професор володіє найбільшим досвідом виконання катетерних операцій у хворих з порушенням ритму з використанням  навігаційних систем електро-анатомічного картування в країнах ближнього зарубіжжя. У 2011 році успішно провів серію операцій трансплантації автологічних стовбурових клітин в серце, яку розроблено за авторською методикою.

Нині в Регіональному центрі кардіохірургії Одеської обласної клінічної лікарні професор Юрій Іванович Карпенко успішно проводить радіочастотну абляцію-ізоляцію легеневих вен, з метою лікування фібриляції передсердь, РЧА усунення тріпотіння передсердь та усунення додаткових шляхів проведення, радіочастотну абляцію для редукції гіпертрофічної кардіоміопатії. Виконує імплантацію електричних кардіостимуляторів та кардіовертер-дефібрилляторів за показаннями.

Під  керівництвом Юрія Івановича Карпенко на базі РЦКХ проводиться балонна ангіопластика та коронарне стентування, операції на відкритому серці, такі як: заміна клапанів серця, аорто-коронарне шунтування та інші складні кардіохірургічні операції.