Історія кафедри урології та нефрології

При відкритті медичного факультету Новоросійського університету в Одесі в 1900 р. викладання урології як самостійного курсу не було передбачено. Лише в 1931 р. при кафедрі факультетської хірургії було організовано систематичне викладання урології, яким займався Л.Р.Лейтес. У 1944 р. вперше при Одеському медичному інституті була організована самостійна кафедра урології, яку очолив Гаспарян А.М. Протягом 5 років існування кафедри були виконані 3 кандидатські дисертації. З 1971 р. по 1984 р. кафедрою завідував К.А. Веліканов. За цей час було виконано 15 кандидатських дисертацій та одна докторська, опубліковано понад 200 наукових праць. У 1984-1985 рр. обов’язки завідувача кафедри тимчасово виконував професор А.С. Синовець. В 1987-1998 рр. завідувачем кафедри було обрано професора М.І. Ухаля. З 1998 р. по теперішній час кафедру очолює професор Ф.І. Костєв. Викладання дисципліни відбувається на 4 та 6 курсах. Наукова робота співробітників кафедри завжди пов’язана з актуальними проблемами уронефрології.