Інформація про кафедру внутрішньої медицини №2

Історія створення кафедри

За ініціативою ректора, віце-президента НАМН України В.М. Запорожана і ректорату 04.01.2004 р., з метою інтеграції в міжнародний медичний простір, створена перша в Україні багатопрофільна Університетська клініка  – Центр реконструктивної та відновної медицини як підрозділ Одеського національного медичного університету (у 2004. – ОДМУ).

Клініка внутрішніх хвороб

З цього моменту почала функціювати клініка внутрішніх хвороб, очолювана завідувачем кафедри. Сформувався єдиний колектив, представлений співробітниками кафедри , лікарями-ординаторами усіх терапевтичний спеціальностей, середнім та молодшим медичними персоналом.

Студентське наукове товариство

Студентське наукове товариство кафедри внутрішньої медицини №2 існує з моменту заснування кафедри у 2005 р.

Науковий керівник – к.мед.н., доцент Перепелюк М.М., Староста – студентка 6 курсу I МФ  Полюхович А.Г.

Кількість студентів у 2016-2017 н.р.-17.

Опубліковано наукових праць – 41, з яких у поточному році подано 2 заявки на винахід «Спосіб лікування інфекції Helicobacter pylori» – метод та корисна модель, патент отримано у лютому 2017 р.

Засідання СНТ відбуваються 1 раз на 2 тижні, у вівторок, початок — о 15:30.

Структура засідання: розминка (рентгенограми, ЕКГ, фото для візуальної діагностики, аналізи, короткі клінічні задачі), огляд 2 хворих з наступним обговоренням, мультимедійні доповіді студентів за темами відповідно до плану засідань на навчальний рік.

Декілька разів на рік засідання проводяться у вигляді “круглих столів” з  проблемних питань медицини.

З самого початку функціювання СНТ запроваджена  практика запрошення профільних спеціалістів ОНМедУ, ОНУ ім. І.І. Мечникова та практичних лікарів для виступу та участі в дискусіях.

Студенти, які приймають участь у роботі СНТ, є призерами щорічної міжнародної наукової конференції студентів та молодих вчених ОНМедУ та учасниками і призерами конференцій, які відбулися в України та за її межами.

Основні напрямки наукової діяльності

З 2015 р. Виконується НДР, державний реєстраційний № 0114U007015

“Детекція молекулярно-генетичних маркерів для вибору, оцінки ефективності персоналізованої фармакотерапії первинної артеріальної гіпертензії на тлі коморбідної патології»

Науковий керівник:  к.мед.н., доцент Штанько В.А.

Відповідальний виконавець: д.мед.н., професор Тихонова С.А.

Співвиконавці: асистент Тофан Н.В., аспіранти: Маріш М.Ю., Пісковацька В.П.

За проблематикою НДР опубліковано 13 наукових робіт, в тому числі в індекс-цитованих журналах – 3, закордоном – 4, отримано 2 патенти, подано до друку методичні рекомендації.

Доповіді за кордоном:

– Семінар міжнародної асоціації атеросклерозу з ліпідного метаболізму за підтримки Американо-Австрійської фундації, м. Зальцбург, Австрія, 20-26 вересня 2015 р. (аспірант Пісковацька В.П,);

– 25-й щорічний мітінг з артеріальної гіпертензії і кардіоваскулярної протекції, м. Мілан, Італія , 12-15 червня 2015 року (аспірант Тофан Н.В.)

– Міжнародний конгрес студентів та молодих лікарів у м. Яси, Румунія, 4 квітня 2015 р. (Тофан Н.В., Пісковацька В.П.)

Гранти:

1) Цикл тренінгів за програмою підготовки фахівців з наукових досліджень CHRONEX-RD (09-11.01.2015р., Наказ №63-о від 16.02.2015 р.; 20-22.04.2015 р., Наказ №180-о від 28.04.2015; 22-24.04.2015 р., Наказ № 181-о від 28.04.2015.), проф. Тихонова С.А., доц. Хижняк О.В., доц. Холопов Л.С., ас. Яблонска В.Б., аспірант 3-го року навчання Тофан Н.В., аспірант 1-го року навчання Пісковацька В.П.

2) Грант на презентацію результатів НДР на Європейському мітінгу з артеріальної гіпертензії та кардіо-васкулярної протекції , м. Мілан (Італія), 12-15 червня 2015 р., аспірант 3-го року навчання Тофан Н.В.

3) Семінар міжнародної асоціації атеросклерозу з ліпідного метаболізму за підтримки Американо-Австрійської фундації, м. Зальцбург, Австрія, 20-26 вересня 2015 р., аспірант 1-го року навчання Пісковацька В.П.

Викладачі кафедри — члени науково-методичних комісій МОН, експертних комісій ДАК, експертних рад АК МОН України, спеціалізованих вчених рад із захисту:

професор Тихонова С.А. – з 2013 р. – комісія з попереднього перегляду дисертаційних робіт , що надходять до спецради Д 41.600.01 зі спеціальності 14.03.05 — фармакологія (медичні та біологічні науки);

професор Тихонова С.А. – голова УПК “Терапевтичні спеціальності” ОНМедУ.

Участь у розробці науково-методичних програм:

Професор Тихонова С.А. – член мультидисциплінарних робочих груп “Ішемічна хвороба серця”, “Первинна та вторинна профілактика серцево-судинних захворювань”, Наказ МОЗ України №85 “Про затвердження складу  мультидисциплінарних робочих груп з розробки медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) медичної допомоги на засадах доказової медицини у 2014-2015 рр. Від 11.12.2014 р.