Комплекс гінекологічної допомоги та малоінвазивної  гінекології

Гінекологічна клініка Багатопрофільного медичного центру Одеського національного медичного університету (БМЦ ОНМедУ), що розташована на вул. Пастера, 9 була збудована ще у 1901-1903-х  роках за проектом архитектора А. І. Бернардацці у межах розбудови «медичного містечка» – факультетських клінік  медичного факультету Новоросійського університету.

Сьогодні гінекологічна клініка Багатопрофільного медичного центру Одеського національного медичного університету є сучасним медичним закладом, що працює  на базі кафедри акушерства та гінекології згідно міжнародних стандартів лікування та догляду, в комфортних, дружніх для пацієнтів  умовах. Очолює заклад доктор медичних наук, професор Гладчук Ігор Зіновійович,  завідувач кафедри акушерства та гінекології, член  Президії Асоціації акушерів та гінекологів України, член Європейської Асоціації гінекологів ендоскопістів (ESGE), член Європейської Асоціації  гінкеологічніх онкологів (ESGO), почесний член Асоціації акушерів та гінекологів Польщі, почесний член Асоціації репродуктологів Угорщини.

У клініці працюють наступні провідні фахівці кафедри:

– Доктор медичних наук, професор Марічереда Валерія Геннадіївна  – лікар-акушер-гінеколог вищої категорії, член  Президії Асоціації акушерів та гінекологів України, член  Президії  Європейської  асоціації акушерів та гінекологів, консультує   та оперує хворих з гінекологічною патологією та вагітних жінок
– Доктор медичних наук, професор Рожковська Наталя Миколаївна – лікар-акушер-гінеколог вищої категорії, член  Президії Асоціації акушерів та гінекологів України, член  Європейської Асоціації гінекологів ендоскопістів (ESGE), член Європейської Асоціації  гінкеологічніх онкологів (ESGO). Професор Рожковська Н.М. регулярно проводить консультації, веде та оперує хворих з гінекологічною та онкогінекологічною патологією.
-Доктор медичних наук, професор Волянська Алла Георгіївна  – лікар-акушер-гінеколог вищої категорії, член Асоціації акушерів та гінекологів України,  консультує, веде та оперує жінок з гінекологічною патологією, впроваджує світові стандарти в навчально-лікувальний процес.
-Кандидат медичних наук, доцент Кожаков Віталій Леонідович – лікар-акушер-гінеколог вищої категорії, член Асоціації акушерів та гінекологів України,   консультує, веде та оперує хворих з гінекологічною патологією.

 

Під керівництвом професора Гладчука І.З. в гінекологічній клініці Багатопрофільного медичного центру Одеського національного медичного університету створені центри:

1) перший в Україні клінічний і науковий центр  діагностики і лікування ендометріозу,  акредитований з найвищим рівнем сертифікації Європейською лігою ендометріозу спільно з Фондом досліджень ендометріозу і Асоціацією ендометріозу.

2) центр репродуктивної  хірургії (лікування жіночої неплідності,  міом матки,  кіст і пухлин яєчників, гіперпластичних процесів ендометрія, поліпів ендометрія, аномальних маткових кровотеч)

2) центр  реконструктивно-пластичної тазової хірургії (лікування  опущення і випадіння статевих органів (генітальних пролапсів), нетримання сечі, порушень функції тазових органів)

3) центр лікування онкогінекологічних захворювань з діагностикою, оперативним лікуванням та післяоперативним веденням жінок з передраковими та злоякісними захворюваннями жіночих статевих органів;

Европейська комісія високо оцінила багаторічний клінічний досвід і наукові здобутки одеської школи ендоскопічної хірургії ендометріозу, науково-дослідної роботи з цієї проблеми, яку започаткував ще на початку 90 років  20 століття академік НАМН України, професор Валерій Миколайович Запорожан. Сертифікована клініка ендометріозу може не лише оперувати і лікувати таких пацієнток, які складають майже третину всіх гінекологічних хворих, але й надавати індивідуалізовану консультативну допомогу і медичний супровід, сприяти покращенню репродуктивної функції, проводити діагностику і лікування безпліддя, хронічного тазового болю, підключити за необхідності мультидисциплінару бригаду фахівців (хірург, уролог, терапевт, невропатолог, репродуктолог), виконати симультанні  хірургічні втручання, покращити якість життя жінки від менархе до менопаузи.

На базі кафедри акушерства та гінекології в гінекологічній клініці щорічно проводяться фахові науково-практичні конференції з міжнародною участю з проблем ендометріозу, генітальних пролапсів, репродуктивної  та онкогінекологічної хірургії, здійснюється навчальний процес зі студентами 4-6 курсів, лікарями-інтернами та курсантами циклів удосконалення лікарів з використанням симуляційного навчального обладнання,   відеотрансляцій хірургічних втручань з операційної «наживо», проведенням лекцій, майстер-класів з участю провідних вітчизняних та іноземних фахівців.

Гінекологічна клініка БМЦ ОНМедУ має наступні підрозділи:

1)    відділення гінекології на 45 ліжок, завідує відділенням лікар акушер-гінеколог вищої категорії Танцюра Олена Михайлівна, 

2)    відділення інвазивних методів діагностики та лікування гінекологічних захворювань на 30 ліжок (з амбулаторно-консультативним прийомом),
завідує відділенням  лікар акушер-гінеколог вищої категорії Ануфрієв Михайло Геннадійович. 

У відділеннях клініки розгорнуто 70 ліжок, відділення оснащено необхідним устаткуванням. Операційний блок складається з трьох операційних залів, в тому числі урологічно-гінекологічної операційної та  оперативного блоку  для лікування онкогінекологічних захворювань. Клініка використовує новітні  медичні технології в лапароскопії, гістероскопії, лапаротомії, цистоскопії та інших оперативних втручаннях в гінекології (сучасна HD-система, ультразвуковий скальпель  Lotus, аргонова плазма, лазер Dornier, молекулярно-резонансна система Vesalius).

Впровадження наукових досягнень співробітників кафедри акушерства та гінекології та гінекологічної клініки,     обмін досвідом з колегами з усього світу на міжнародних  конгресах, проведення клінічних досліджень спрямовані на постійне вдосконалення діагностично-лікувального процесу  і  досягнення найкращих результатів для наших пацієнтів.

Контакти:

Реєстратура:

+38 048 728 15 75

Кафедра акушерства та гінекології:

+38 048 723 29 01