Доктор Мішель Робер Фортьюн Оден (Michel Robert Fortuné Odent, MD)

Доктор Мішель Робер Фортьюн Оден (Michel Robert Fortuné Odent, MD) народився у Франції в 1930 р. Медичну освіту він отримав в Парижі, за первісною спеціалізацією хірург.

З 1956 по 1962 рр. др. М.Оден практикував як хірург загального профілю, в чию компетенцію тоді входили і акушерські операції. В авторитетному медичному журналі Lancet він був названий одним з останніх справжніх хірургів загального профілю. У 1958-59 рр. під час війни в Алжирі др. М.Оден служив військовим хірургом у французькій армії, надаючи допомогу солдатам, а також цивільному населенню в невідкладних випадках, в тому числі пов’язаних з пологами.

У 1962-1985 др. М.Оден був штатним хірургом і акушером-гінекологом багатопрофільного державного госпіталю м Пітівьє (Франція). Цей період свого життя він описав у книзі «Відроджені пологи» (1984), яка перекладена на 13 мов і перевидається до сих пір. Працюючи разом з шістьма акушерками і приймаючи близько тисячі пологів на рік, др. М.Оден домігся відмінної статистики з низьким відсотком медичних втручань. Його підхід був висвітлений у відомих медичних виданнях (таких, як Lancet) і в телевізійних документальних фільмах (Birth Reborn, BBC).

Др. М.Оден ввів в практику допологової підготовки вечора хорового співу в пологовому відділенні, де жінкам належало народжувати. Підхід, який зосереджений на потребах жінки і спирається передусім на її ресурси, а не на ліки і медичні процедури, сьогодні став одним із загальноприйнятих у сучасному світовому клінічному акушерстві.

У 1970-х рр. др. М.Оден ввів в акушерський ужиток басейни для знеболювання під час пологів і кімнати з домашньою обстановкою (так як фізіологія пологів вимагає спокою і усамітнення).

Др. М.Оден – засновник Науково-дослідного центру первинного здоров’я (Primal Health Research Centre, 1987, Лондон, Великобританія). У Базу даних досліджень первинного здоров’я (www.primalhealthresearch.com) включаються епідеміологічні роботи, де вивчається зв’язок між тим, що відбувається в первинний період життя (від зачаття до моменту, коли дитині виповнюється рік), і здоров’ям у подальшому житті.

Др. М.Оден – автор перших статей про ініціювання грудного вигодовування в першу годину після народження, першої статті про використання басейнів під час пологів, та першої статті про «Теорії ворітного контролю болю» стосовно акушерству. У своїй книзі «Первинне здоров’я» (1986) др. М.Оден навів свідчення того, що гомеостаз формується в первинний період: це фаза, коли базові адаптивні системи організму проходять тонке налаштування, встановлюються «задані рівні» для їх роботи.

Зараз др. М.Оден розглядає, яким шляхом може піти еволюція людини під впливом сучасних способів, за допомогою яких народжуються діти.
У своїх роботах др. М.Оден незмінно звертається до того що зниження активності кори головного мозку (неокортикальної гальмування) – ключ до того, щоб заново відкрити основні потреби жінки в пологах і створити умови для справжнього «рефлексу вигнання плода» – іншими, словами, допомогти фізіологічному процесу (пологи) не можна, але можна усунути перешкоди.

На початку ХХІ ст. др. М.Оден розробив програму підготовки до зачаття («акордеон-метод»), яка допомагає звести до мінімуму вміст жиророзчинних токсинів в організмі жінки до моменту зачаття, під час вагітності та годування груддю.

У 2010 і 2012 рр. др. М.Оден провів великі всесвітні форуми – конференції «Пологи і дослідження первинного здоров’я». Перший, Середньо-Атлантичний Форум, відбувся навесні 2010 року в м Лас-Пальмас (Гран-Канарія, 1251 делегат, представники 41 професії з 35 країн). Другий, Середньо-Тихоокеанський Форум, пройшов восені 2012 р. в Гонолулу (США).   Др. М.Оден – автор 17 книг, опублікованих більш ніж 20 мовами світу. На російську мову переведено чотири його книги, на українську – дві ( «Вiдродженi пологи» та «Кесарiв розтин»). У статусі запрошеного професора др. М.Оден викладає в двох університетах: Ліонському, Франція (курс «Еволюційна біологія і медицина») і Університеті Консепсьон, Чилі (курс «Первинне здоров’я»). Номінований як Doctor Honoris Causa Університетом Бразилії.

Др. М.Оден щорічно виступає на академічних конференціях, в тому числі на Міжнародних конгресах з акушерства та гінекології (International Congress of Obstetrics and Gynaecology (ICOG).

Др. М.Оден – автор і співавтор понад 100 наукових праць. Він є співавтором німецького науково-методичного керівництва «Кесарів розтин» під редакцією проф. М. Старка ( «Der Kaiserschnitt» 10),  а також науковим оглядачем в журналах British Journal of Obstetrics and Gynaecology і Breastfeeding Medicine.