• 20. 05. 2021

На базі Одеського національного медичного університету (кафедра філософії та біоетики) 20 травня 2021 р. відбулася ІV Міжнародна наукова конференція «Людина як цілісність: соціально-гуманітарний та природничо-науковий полілог» (в дистанційному режимі).

Організаторами конференції під егідою Міністерства охорони здоров’я виступили: кафедра філософії та біоетики, Психологічна служба та Навчально-виробничий комплекс інноваційних технологій навчання, інформатизації та безперервної освіти Одеського національного медичного університету; Міжнародна академія психосинергетики та альфології (МАПА); кафедра філософії та кафедра загальної психології та психології розвитку особистості Одеського національного університету імені І. І. Мечнікова.

До складу організаційного комітету увійшли: Ханжи В. Б. – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та біоетики ОНМедУ (голова); Кривцова Н. В. – кандидат психологічних наук, засновник і гендиректор ТОВ «Міжнародна академія психосінергетики та альфології», керівник Психологічної служби та провідний спеціаліст Навчально-виробничого комплексу інноваційних технологій навчання, інформатизації та безперервної освіти ОНМедУ (відповідальний секретар); Вастьянов Р. С. – доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України, завідувач кафедри загальної та клінічної патологічної фізіології Одеського національного медичного університету; Голубович І. В. – доктор філософських наук, професор, завідувачка кафедри філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова; Доннікова І. А. – доктор філософських наук, доцент, завідувачка кафедри філософії Національного університету «Одеська морська академія»; Кіреєва З. О. – доктор психологічних наук, професор, завідувачка кафедри загальної психології і психології розвитку особистості Одеського національного університету імені І. І. Мечникова; Ляшенко Д. М. – кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри філософії та біоетики ОНМедУ; Медянова О. В. – кандидат психологічних наук, доцент кафедри філософії та біоетики ОНМедУ; Терзі О. О. – кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри філософії та біоетики ОНМедУ.

Метою конференції було створення належних умов для перспективного соціально-гуманітарного та природничо-наукового полілогу щодо збереження цілісності людини та втілення концепції цілісності в наукову, соціальну, освітню та медичну практики.

Предметне коло питань, винесених на обговорення:

1. Антропологічний вимір сучасного знання.
  2. Філософсько-методологічні, етичні та практичні проблеми сучасної медицини та психології в світі концепції цілісності.
  3. Проблема цілого і цілісності у сферах філософії, науки, релігії та мистецтва.
  4. Темпорально-історичні особливості людського існування і діяльності.
  5. Антропологічне значення сучасної когнітивної науки.
  6. Суспільні, психологічні та соматичні складові здоров’я.
  7. Нормативні правила охорони здоров’я та їх юридичне обґрунтування.
  8. Індивідуальне і типове в дослідженні психологічного та соціального здоров’я.
  9. Проблема самореалізації сучасної людини.
  10. Проблеми підготовки майбутніх фахівців в галузях освіти, мистецтва та охорони здоров’я.

В конференції взяли участь 52 учасника, з них: 3 учасника з Білорусі, 1 учасниця з США, інші науковці – з України (зокрема з Вінниці, Житомира, Києва, Кривого Рога, Львова, Одеси, Харкова, Чернівців).

За підсумками конференції опубліковано збірник:

Людина як цілісність: соціально-гуманітарний та природничо-науковий полілог : Збірник матеріалів ІV Міжнародної наукової конференції (20 травня 2021 р., м. Одеса) / Одеськ. нац. мед. ун-т, каф. філософії та біоетики , психологічна служба, НВК ІТНІБО ; Міжнародна академія психосінергетики та альфології та ін. ; ред. кол. : В. Б. Ханжи (відп. ред.) та ін. – Одеса, 2021. – 249 с.

Матеріали конференції_Людина як цілісність_(2021)