«СУЧАСНІ ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ КЛІНІЧНОЇ МЕДИЦИНИ, присвяченої 115-річчю з дня народження проф. М. О. Ясиновського – 2014

24-25 квітня на базі Одеського національного медичного університету пройшла міжнародна наукова конференція студентів та молодих вчених, присвячена 115-річчю з дня народження проф. М. О. Ясиновського.

До початку конференції на трьох мовах (українській, російській та англійській) у форматі .PDF було підготовлено збірку тез доповідей, яка містить 410 роботи (з них студенти і молоді вчені інших ВНЗ – 72 робіт, ОДМедУ – 338), і програму конференції. Матеріали конференції викладено на сайті університету, а також для гостей конференції підготовлено диски.

В роботі конференції прийняло участь 1294 студентів і молодих вчених. Зроблено 218 доповідей учасниками з ОНМедУ та інших ВНЗів, в тому числі 1 доповідь – громадянином іншої країни (Молдова), 6 доповідей доповідачами з інших медичних ВНЗів України (м. Харків, м. Київ), 8 доповідей – з інших ВНЗів та ліцеїв Одеси.

У перший день конференції (24 квітня) в аудиторіях Одеського національного медичного університету пройшли 18 секційних засідань, які почались о 12:00. У перервах між доповідями, а також після завершення секційних засідань учасники конференції змогли обмінятися думками щодо прослуханих доповідей і поділитися власним досвідом.

В цьому році з метою підвищення рівня наукової доповіді англійською мовою, а також заохочення до участі у конференції студентів міжнародного факультету уперше в ОНМедУ проведено мультидисциплінарну англомовну секцію. За оцінкою членів президії, а також учасників конференції проведення секції відповідає вимогам міжнародної конференції та повинно стати традиційним.

Після секційних засідань учасники конференції відвідали «Круглий стіл», присвячений 115-річчю з дня народження проф. М. О. Ясиновського, що відбувся о 16:00 в аудиторії кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання та валеології. У засіданні круглого столу прийняли участь: перший проректор, чл.-кор. НАМН України, з.д.н.т. України,проф. В.Й. Кресюн; науковий керівник СНТ і ТМВ ОНМедУ проф. О.Г. Юшковська; начальник наукового відділу ОНМедУ доц. Н. О. Романова, проф. О. О. Якименко, проф. А. Є. Поляков, проф. К. К. Васильєв, директор бібліотеки Н. В. Гаріна, зав. відділу культурно-просвітньої роботи бібліотеки Т. О. Циделко, члени сім’ї проф. М. О. Ясиновського.

Увечері учасники конференції відвідали прогулянку-екскурсію вечірньою Одесою.

Другий день конференції (25 квітня) розпочався з екскурсії «Катакомби Одеси».

О 14:00 відбулося пленарне засідання, яке своїм виступом відкрили учасники творчого колективу «Vita».

Ректор ОНМедУ академік В. М. Запорожан виступив з привітальним словом та наголосив на важливості наукової роботи у процесі становлення студента-медика, спадкоємності поколінь та шанування великих попередників.

На засіданні виступили студенти, роботи яких були визнані кращими за підсумками конференції.
Краща теоретична доповідь:
1. Ясиновська В. О. – правнучка проф. М. О. Ясиновського
«Вулиця Ясиновського в Одесі»
Краща клінічна доповідь:
2. Руснак Д. Ю. – лікар-інтерн, Одеський національний медичний університет, Одеса, Україна
«Оценка информативности конусно-лучевой компьютерной томографии при определении вариантов строения корневых каналов»
3. Tatiana Belen Fernandez Trokhimtchouk – 4th course, medical faculty, Odessa state medical university, Odessa, Ukraine
«Establishing kinship by maternal line with mtDNA typing»

Після доповідей проф. О. Г. Юшковська оголосила переможців конференції згідно з наказом ректора університету «Про результати проведення Міжнародної наукової конференції студентів та молодих вчених «Сучасні теоретичні та практичні аспекти клінічної медицини”.

Ректор академік В.М. Запорожан урочисто вручив дипломи і цінні подарунки переможцям.

В ході пленарного засідання в. о. голови ради Студентського наукового товариства університету студентка 5 курсу медичного факультету А. С. Сергієва та голова ради Товариства молодих вчених асистент кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання та валеології О. В. Філоненко представили звіт про роботу ради СНТ та ради ТМВ відповідно у 2013-2014 навчальному році.

Були проведені вибори нового складу ради СНТ і ради ТМВ університету на 2014-2015 навчальний рік.

До завершеня пленарного засідання Студентський творчий колектив Одеського національного медичного університету «Vita» на чолі з В.Ковалішиною підготували вокальні та танцювальні номери. Традиційно урочисте закриття конференції відбулось під пісню «Мы желаем счастья Вам».