«СУЧАСНІ ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ КЛІНІЧНОЇ МЕДИЦИНИ», присвячена 100-річчю з дня народження Катерини Данилівни Двужильної – 2013

14-15 березня 2013 року в нашому університеті відбулася науково-практична конференція студентів і молодих вчених «Сучасні теоретичні та практичні аспекти клінічної медицини», організована членами Ради ТМВ (голова – ас. Філоненко О.В.) та Ради СНТ (голова – Ковальчук О.Л.) під керівництвом наукового керівника проф. Юшковської О.Г.

ft_1

Цього року її було присвячено 100-річчю з дня народження заслуженого діяча науки і техніки Української РСР, хірурга, доктора медичних наук, професора – Катерини Данилівни Двужильної. Більша частина її довгого життя – понад півстоліття минула в Одесі. У нашому ВНЗ вона протягом 23 років очолювала кафедру загальної хірургії.

Традиційно, в роботі конференції «Сучасні теоретичні та практичні аспекти клінічної медицини» взяли участь студенти і молоді вчені вищих медичних навчальних закладів України та зарубіжжя. Всього у роботі конференції взяли участь 475 студентів і молодих вчених, які зробили 250 доповідей.

В рамках конференції відбулися три основні заходи: 16 секційних засідань, які пройшли 14 березня на території кафедр університету, «Круглий стіл» присвячений 100-річчю з дня народження К.Д. Двужильної, а також пленарне засідання.

У перший день конференції в аудиторіях Одеського національного медичного університету пройшли 16 секційних засідань, які почались о 12:00.

foto

У перервах між доповідями, а також після завершення секційних засідань учасники конференції змогли обмінятися думками щодо прослуханих доповідей і поділитися власним досвідом. У той самий час розпочала свою роботу поважна комісія конференції у складі наукового керівника СНТ та ТМВ, деканів факультетів та начальника наукового відділу, яка протягом 3 годин перевіряла роботу усіх секцій конференції.

foto

Після завершення секційних засідань розпочала свою роботу конкурсна комісія конференції, яка приймала протоколи засідань від секретарів та членів журі.

«Круглий стіл» відкрив перший проректор, член-кореспондент НАМН України, з.д.н.т. України, професор В.Й. Кресюн, який наголосив на важливості діяльності К.Д. Двужильної для медицини і розвитку нашого університету в цілому а також розвитку студентської науки для виховання майбутнього покоління вчених. В роботі «Круглого столу» прийняли участь учні професора К.Д. Двужильної, так з доповіддю виступив доцент кафедри загальної хірургії Журавок А.І. Спеціально до конференції працівники бібліотеки підготували експозицію наукових праць та видань Катерини Данилівни.

foto

Після завершення секційних засідань гості відвідали музеї нашого університету, а потім мали можливість краще ознайомитися з нашим містом на прогулянці вечірньою Одесою.

Наступного дня в рамках програми відбулася екскурсія «Катакомби Одеси», на якій гостей конференції ознайомили з особливостями розбудови Одеси, а також з роллю катакомб в партизанському русі в воєнні часи.

15 березня в 14.00 в аудиторії № 1 розпочалося пленарне засідання. На пленарному засіданні конференції з найкращими побажаннями проректора, члена-кореспондента НАМН України, з.д.н.т. України, професора В.Й.Кресюна призерам були вручені цінні подарунки —книги, надруковані видавництвом ОНМедУ.

На пленарному засіданні були заслухані найкращі доповіді: кращий теоретичний студентки 4 курса Сергєєвої Анастасії «Профессор Екатерина Даниловна Двужильная – хирург, педагог, научный деятель» та краща практична – студента 5 курса Мазніченко Єгора «Использование экспериментальной клеточной терапии при токсическом поражении почки».

У ході засідання було заслухано звіт про роботу ради СНТ та ТМВ у 2012-2013 роках, в якому зазначалося, що протягом року радами ТМВ та СНТ була проведена велика організаційна робота в межах підготовки до конференції. Було проведено науково-практичні семінари для студентів: «Правила підготовки наукової доповіді», «Підготовка презентації в Microsoft Power Point», «Культура поведінки та доповіді на конференції», – а також велика семінар-нарада, присвячена підвищенню наукової активності серед англомовних студентів, що проводилось на російській та англійській мовах. В межах засідання також були проведені вибори нового Складу СНТ і ТМВ університету на 2013-2014 навчальний рік.

Центр студентської творчості «Vita» на чолі з В.О. Ковалішиною підготував спеціальну концертну програму для учасників.

«Мы желаем счастья Вам»

Традиційно урочисте закриття конференції відбулось під пісню «Мы желаем счастья Вам».