Звернення працівників та студентів Одеського національного медичного університету

Шановна Зоряно Степанівно!

Ми, працівники та студенти Одеського національного медичного університету, звертаємося до Вас із проханням захистити наші конституційні права, захистити університет із 120-літньою історією від руйнації. Вже рік ми стукаємо в усі двері. Ви — перша, хто нас почув і зробив перший крок до вирішення ситуації, що склалася навколо ОНМедУ. Ми вдячні за це і готові підтримати всі конструктивні кроки Вашої команди.

Більше року тому ми не погодилися із порушенням закону з боку минулого керівництва Міністерства охорони здоров’я. Ми не дали позбавити вищий навчальний заклад автономії, а нас — законного права самостійно обирати ректора. У законний спосіб, що підтверджено судовим рішенням, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, Державною казначейською службою, ми уповноважили Сухіна Ю.В. бути тимчасово виконуючим обов’язки ректора до моменту призначення виборів ректора, як передбачає законодавство і статут ОНМедУ.

Колектив, який лише захищав свої права, свій університет та закон, у відповідь отримав репресії: погрози, провокації, брехливі звинувачення, публічні приниження. Відомих лікарів, таланових професорів і викладачів МОЗ назвав «проплаченими тітушками», а їхній труд — халтурою. Неначе псів на університет спустили рейдерів. Більше року озброєні банди принаймні 6 разів намагалися захопити будівлю: нам виламували двері, нищили меблі і техніку, били викладачів і студентів, які виходили на захист своєї Альма-матер. Щоби зламати спротив, нас позбавили зарплат і стипендій. Вісім тисяч студентів, три тисячі працівників і їхні родини. Очільники МОЗ поставили під загрозу їхній добробут, здоров’я та навіть життя. Проте ми не стали на коліна і, запевняємо, не станемо. Так, вимушені констатувати, спроби перетворити колектив на кріпаків не припиняються.

24 вересня 2019 року представники Міністерства охорони здоров’я України Качурець М.І. та Семиволос А.В. прибули до ОНМедУ з метою ознайомлення із проблемними питаннями роботи ОНМедУ. Колектив із натхненням та надією зустрів Семиволоса А.В. як відомого фахівця, незаангажовану та порядну людину. На жаль, такого не можна сказати про Качурець М.І. Нам відомо, що вона брала безпосередню участь у спробах рейдерів захопити наш університет. Попри оновлення МОЗ вона продовжує втілювати злочинну політику Уляни Супрун та Олександра Лінчевського. Під час зустрічі вона не одноразово натякала, що виступає на боці та в інтересах рейдерів Дубініної та Аймедова. Зрозуміло, що її мета — призначити ректором свою людину, поставити колектив на коліна, перетворити людей на рабів, що не мають ані права голосу, ані права обирати свого керівника, ані права отримувати зарплату за свій чесний труд. Вкотре наголошуємо, люди не раби і ніколи ними не стануть, навіть якщо цього дуже хоче новоспечена заступниця міністра. Такий підхід робить роботу комісії фікцією: з колективом розмовляють і радяться, тримаючи під сукном одноосібно прийняте рішення.

Під час робочої зустрічі з трудовим колективом та студентами університету за участі ЗМІ представники МОЗ висловили своє однозначне бачення вирішення ситуації в ОНМедУ, а саме: повинні бути відкликані усі позови та скасовано заяви про забезпечення позовів, якими МОЗ заборонено проводити конкурс на заміщення посади ректора університету та призначати виконуючого обов’язки ректора ОНМедУ. Лише після цього МОЗ, а саме особисто Міністр охорони здоров’я, зможе призначити виконуючого обов’язки ректора до обрання ректора у встановленому законодавством порядку.

На переконання трудового колективу та студентів ОНМедУ, вказаний шлях вирішення ситуації є неприпустимим та грубо порушує принцип автономії та самоврядування закладу вищої освіти. У 2018 році МОЗ України вже призначав виконуючими обов’язки ректора осіб без погодження трудового колективу та студентів університету, а саме Аймедова та Дубініну. Вказані особи не були підтримані колективом та у відповідь робили все, щоби цей нелояльний до них колектив дискредитувати, а потім і знищити.

За таких обставин призначення виконуючого обов’язки ректора без погодження та врахування думки колективу та студентів університету, як це пропонує представник МОЗ України Качурець М.І., є недопустимим та призведе лише до загострення існуючої ситуації. В даному випадку мова йде про нехтування принципом автономії закладу вищої освіти, гарантованим кожному вищому навчальному закладу в нашій країні Законом України «Про вищу освіту» та повне ігнорування інтересів працівників та студентів університету.

Ми, представники працівників та студентів університету, наполягаємо на наступному шляху вирішення ситуації:

1. МОЗ України виконує свій обов’язок та затверджує кошторис ОНМедУ на 2019 рік за підписом особи, яка відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є керівником і підписантом ОНМедУ – Сухіна Юрія Віталійовича

2. Забезпечити проведення прозорих, чесних, справедливих конкурсу та виборів на заміщення посади ректора ОНМедУ у передбаченому законодавством порядку. Зі свого боку ОНМедУ докладе всіх зусиль для законного вирішення питання про скасування вказаних судових заборон.

Шановна пані міністр, багатотисячний колектив і студентство просить Вас захистити нас та забезпечити стабільне функціонування університету. Просимо Вас взяти під особистий контроль ситуацію в ОНМедУ та докласти всіх зусиль для відновлення його нормальної роботи та захисту від незаконних зазіхань рейдерів. Віримо в Ваші професіоналізм та мудрість. Переконані: закон переможе.