Саботажем Одеського медуніверситету Супрун намагається зірвати навчальний і лікувальний процеси — Уляна Супрун саботує ОНМедУ: заморожені зарплати і стипендії, виш і університетські клініки на межі колапсу

В. о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун саботує діяльність Одеського національного медичного університету, намагаючись зірвати навчальний і лікувальний процеси. Про це заявив проректор ОНМедУ з науково-педагогічної роботи Анатолій Сон, коментуючи відмову МОЗу затвердити бюджет університету на 2019 рік.

За його словами, без цього документа навчальний заклад не зможе платити зарплати, стипендії, оплачувати комунальні рахунки. Він додав, що МОЗ повернуло документ без розгляду, порушивши тим самим свої прямі функції і закон. На даний момент виплата зарплат і стипендій заблокована, зупинені будівельні роботи та тендерні закупівлі. «Ми зараз на межі колапсу, такими темпами ми не зможемо сплатити комунальні послуги. У цьому разі приміщення університету можуть бути знеструмлені. Ми опинилися у критичній ситуації, якої в університеті не було за всю його історію. Навіть у найважчі роки на початку незалежності України зарплати і стипендії не затримували ані жодного дня», — сказав проректор.

Під загрозою опинився також медичний персонал і пацієнти трьох університетських клінік, балансоутримувачем яких є ОНМедУ. Одна з них — Багатопрофільний медичний центр на вулиці Пастера — обслужив більше 35 тисяч пацієнтів і провів понад 5 тисяч операцій. Без бюджету університет не зможе закупити препарати і медобладнання, так само, як і гарантувати пацієнтам якісну медичну допомогу: життя сотень, якщо не тисяч, хворих опиниться під загрозою.

Анатолій Сон зазначив, що для корупційних чиновників наш медуніверситет — ласий шматок. Це найбільший в Україні вищий медичний навчальний заклад, з сильним викладацьким складом, мережею університетських клінік, сучасним симуляційним обладнанням і привабливим бюджетом. За словами проректора, тільки 15 % коштів медуніверситет отримує з держбюджету, решту заробляє сам — надаючи якісні та затребувані медичні послуги. «Це майже мільярд гривень, якими хтось дуже хоче розпоряджатися. Але у нас інше бачення, нам треба розвивати освітній, науковий і лікувальний процеси, ремонтувати навчальні та лікувальні корпуси, їх у нас багато. Є історичні будівлі, споруджені 120 років тому, вони потребують не просто реконструкції, а реставрації», — сказав Анатолій Сон.

Через навмисне ​​блокування діяльності вишу з боку Уляни Супрун адміністрація ОНМедУ звернулася до суду. Профспілкова організація університету заявила про готовність до безстрокового страйку, якщо зарплати і стипендії не будуть виплачені найближчими днями.

Довідково. Одеський національний медичний університет заснований в 1900 році. В ОНМедУ навчаються більше 11 тисяч студентів з 53 країн світу. Колектив налічує понад 3 тисячі працівників. Конфлікт з Міністерством охорони здоров’я триває з літа 2018 року. Після кількох невдалих спроб змінити ректора міністерство ініціювало реорганізацію ОНМедУ шляхом злиття з Кримським державним медичним університетом. Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію відповідного розпорядження Кабміну.