14 червня — Всесвітній день донора крові

У травні 2005 року на 58-й сесії Всесвітній асамблеї організації охорони здоров’я в Женеві міністри охорони здоров’я всього світу прийняли заяву про підтримку добровільного донорства крові і постановили щорічно відзначати Всесвітній день донора крові саме у день, коли народився австрійський лікар К. Ландштейнер, який відкрив групи крові людини.

Всесвітній день донора — це день нагадування людству про взаємну відповідальність та необхідність надання допомоги тим, хто її потребує.

В Україні значно зросла потреба в донорській крові з перших днів повномасштабної агресії росії. Адже тепер її потребують не лише пацієнти з травмами чи важкими хворобами — а й поранені захисники та люди, які постраждали внаслідок воєнних дій.

Роль донорів крові важлива, як ніколи. Ці люди, особливо ті, хто є постійними донорами, роблять неоціненний добрий вчинок, за допомогою якого рятуються життя постраждалих.

В Україні щорічно стають донорами біля 500 тис. людей. Лише півлітра крові може врятувати життя трьох людей!

Про потреби в крові тієї чи іншої групи сповіщається у соціальних мережах, зокрема телеграм-каналі «Донор Одеса» – https://t.me/donor_odesa. Співробітники і студенти Одеського національного медичного університету ніколи не стоять осторонь від таких прохань.

А під час «Дня донору в ОНМедУ», проведеного в травні за допомоги Одеської обласної станції переливання крові, майже 60 осіб з готовністю віддали свою кров задля врятування чийогось життя.

Добровільна здача крові — ще одне свідоцтво великої відповідальності і патріотизму наших громадян, їх внесок у Перемогу України!

Велике спасибі всім донорам нашої країни!