Розроблений кафедрою симуляційних медичних технологій тренінг з надання домедичної допомоги постраждалим для вчителів середніх навчальних закладів став значною подією для спільноти освітян в нашому місті.
Цей тренінг було розроблено та впроваджено в межах грантового проєкту Sims та є унікальним для нашого регіону: він включає всі найсучасніші та найактуальніші складові: сценарій-орієнтоване навчання, застосування одної з технологій «віртуального пацієнта», значна практична частина, в якій задіяні найсучасніші медичні симулятори та манекени.
Протягом 4 денного тренінгу 32 вчителі з різних шкіл навчилися надавати допомогу при раптовій зупинці серця (яка зустрічається серед дітей в нашому регіоне все частіше), при отруєнні невідомою речовиною, при судомах, при порушеннях вуглеводного обміну у дітей та дорослих, при невідкладних алергічних станах та при травмі.
Особливістю тренінгів також стала психологічна частина: ми не тільки навчили вчителів проводити психологічний самозахист від панічних станів та стресу, а й застосовувати навички, які здатні мінімізувати психологічну травму у постраждалого.
Всі тренінги проходили в дружних та взаємомотивуючих обставинах.
Сподіваємось, що ця подія стане першою в цілому ланцюгу взаємодії нашого університету з відділом освіти міської адміністрації.