За оцінками ВООЗ, 1 дитина із 160 має розлади аутистичного спектру. Загалом у світі 2 мільйони 400 тис осіб з подібними розладами. В Україні у 2024 році кількість встановлених діагнозів аутизм зросла з 3,8 % у порівнянні з 2020.
Війна торкнулася кожної української родини. За статистикою 95 % українців потребують психологічної і психіатричної допомоги. Але, більш вразливими залишились ті, хто до війни мав вади ментального здоровʼя і потребує більшої уваги спеціалістів і суспільства.
Члени СНТ кафедри психіатрії, наркологіі та медичної психології ОНМедУ провели день у дитячому відділенні Центру психічного здоров’я, де знаходяться діти з діагнозом аутизм. Разом малювали, ліпили фігурки з пластиліну, робили руханки під музику. Ці надзвичайно талановиті і дивні люди не мають навички соціальної адаптації. Їздити в трамвайчику, зайти в супермаркет, звернутися по медичну допомогу для них без сторонньої підтримки неможливо. В більшості людей з аутизмом немає друзів навіть в соціальних мережах.
А так не повинно бути, адже кожна людина заслуговує на гідне життя і має право на щастя, незалежно до стану свого здоров’я. Діти з ментальною інвалідністю мають право прожити звичайне цікаве життя, замість того щоб бути ізольованими у своїх домівках.
Студенти Одеського національного медичного університету, члени СНТ кафедри психіатрії, наркологіі та медичної психології у 2020 році прийняли рішення взяти шефство над дитячим відділенням Центру психічного здоровʼя. Разом вчитись, разом розвиватись, разом до Перемоги. З турботою про ментальне здоровʼя кожного українця!