Об’єктивний структурований клінічний іспит (ОСКІ) є складовою другої частини Єдиного державного кваліфікаційного іспиту, впровадженою у вищих медичних навчальних закладах України як обов’язкова форма атестації. Ця форма атестації випускників була запроваджена у 2019 році згідно з наказом МОЗ України.
Основна мета іспиту — оцінити рівень професійних компетенцій, сформованих на клінічних кафедрах під час навчання, здатність студента приймати обґрунтовані рішення щодо застосування методів діагностики чи лікування в конкретних клінічних випадках, а також продемонструвати практичне володіння цими методами.
В поточному навчальному році запропоновано проведення пробного варіанту ОСКІ для здобувачів спеціальності «Медицина» та «Стоматологія» з метою поліпшення знань і навичок студентів на базі НВК ІТН. За допомогою сучасних симуляторів кожен студент має змогу відпрацювати декілька десятків практичних навичок. Робота на станції наближена до реальних умов роботи лікаря. Працюючи на різних станціях, студент може відпрацьовувати клінічний кейс як сімейний лікар, лікар медицини надзвичайних станів або як лікар стаціонару.
Допомагають опанувати практичні навички та алгоритми дій викладачів кафедра акушерства та гінекології, кафедра педіатрії, кафедра хірургії, променевої діагностики, радіаційної медицини, терапії та онкології, кафедри внутрішньої медицини №1 та №2, кафедра інфекційних хвороб з курсом дерматовенерології, кафедри професійної патології і функціональної діагностики та фтизіопульмонології.