День гідності та свободи

Щороку в Україні  21 листопада  відзначається День Гідності та Свободи — у річницю початку двох революцій: Помаранчевої  2004 року та Революції Гідності 2013 року, які в різні періоди істотно вплинули на політичні події в Україні.

Саме в листопаді українці вийшли на Майдан Незалежності, щоб продемонструвати свою незгоду з політичними процесами в країні і змінити хід історії.

22 листопада 2004 року почалися мирні акції протесту на знак незгоди з результатами 2-го туру виборів президента України. Ця акція тривала близько двох місяців, на неї вийшло майже півмільйона людей, а закінчилась вона  повторним туром виборів.

21 листопада 2013 року українці знову вийшли на Майдан. Цього разу громадяни були не згодні з рішенням уряду призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Протести продовжилися і в інших містах. В ніч з 29-го на 30 листопада було застосовано силу для розгону наметового містечка опозиції. Протягом трьох місяців Революції гідності протестувальники вимагали повернути курс на євроінтеграцію і припинити застосування сили проти  мирних людей.

Кульмінацією конфліктів влади та уряду стали події 18-21 лютого 2014 року – розстріл понад 100 мирних мітингувальників озброєними силовиками. Пізніше загиблих героїв назвуть Небесною сотнею.

Ці бурхливі трагічні події показали, що українці вміють відстоювати свою честь та гідність, виходячи на мирні протести.

А сьогодні вони мужньо захищають свою країну від російських загарбників, що посягнули на нашу гідність, свободу і незалежність.

Нелегка доля у нашої Держави.

Слава всім  Героям!

ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

Практичний посібник

Програма заходів