Впровадження Програми mhGAP «Поширене ведення ментальних розладів на первинній ланці» на кафедрі психіатрії, наркології, медичної психології та психотерапії ОНМедУ

За ініціативи та підтримки World Health Organization, Міністерства охорони здоров’я України, Всеукраїнської програми «ТИ ЯК?», International Medical Corps 5 викладачів кафедри психіатрії, наркології, медичної психології та психотерапії пройшли тренінг для тренерів mhGAP TOT «Програма дій у подоланні прогалин в сфері охорони здоров’я».

Для виконання Всеукраїнської програми ментального здоров’я в Одеському національному медичному університеті вже відбулись зміни в освітньому процесі 2024/2025 навчального року. Викладачі кафедри впровадили в освітній процес Керівництво mhGAP «Поширене ведення ментальних розладів лікарями загальної практики на первинній ланці». Внесено зміни в робочі програми основних і вибіркових курсів. Здобувачі вищої освіти під час засвоєння дисциплін «Психіатрія», «Наркологія», «Суіцидолія», «Медична психологія та медико-психологічна допомога учасникам бойових дій та особам, що постраждали від насильства та катування на тимчасово окупованих територіях» опановують комунікативні навички, елементи психоосвіти та вільно володіють Керівництвом з поширеного ведення ментальних розладів mhGAP. З наступного навчального року «Поширене ведення ментальних розладів на первинній ланці» як дисципліна буде обов’язковою для здобувачів вищої освіти 2 та 3 рівнів освіти. Попереду багато освітницької і наставницької роботи з лікарями загальної практики, студентами, інтернами, колегами в ОНМедУ. Настав той час, коли ми маємо зрозуміти, що без ментального здоровʼя немає здоровʼя.