Мова моєї душі: Дні української писемності та мови в ОНМедУ

Чи в радості, а чи в журбі,
Ти поклонишся знову й знову
Тому, хто виплекав в тобі
Оцю співучу рідну мову.
Народ цю мову прикрашав,
Беріг від роду і до роду.
І в ній відбилася душа
Мого великого народу.

(М. Пироженко «Рідна мова»)

Українська мова завжди була і є головним символом народу, вона утворює невидимий зв’язок між усіма поколіннями, які творили в нашій країні. Мова – це засіб пізнання і спілкування, це скарбниця, схованка людського духу.

Для підвищення загальної культури мовлення колективом кафедри суспільних наук на чолі з завідувачкою, доценткою Ольгою Сікорською у період 23-27 жовтня 2023 р. було проведено низку виховних заходів, присвячених Дню української писемності та мови, який відмічався 27 жовтня. Серед них олімпіада з української мови, тематичні лекції, бесіди-дискусії, інтелектуально-розважальна гра, презентації та доповіді, написання творчих есе на тему «Роль державної мови. Мова – код нації!», брейн-рінг «Мова в історії та історія мови», декламування віршів, перегляди відео тощо.

27 жовтня 2023 р. Всеукраїнський диктант національної єдності, що організовується Національною суспільною телерадіокомпанією України, написали студенти і викладачі. Цього року диктант мав символічну назву «Дороги України» (текст К. Калитко, читав актор театру та кіно О. Гнатковський).

Викладачі організували підготовку здобувачами доповідей і презентацій на теми: «Нестор-літописець», «Цікаві факти про українську мову», «Історія української літератури». Враховуючи професійне спрямування, була запропонована така тематика виступів: «Слово лікує», «Комунікація «лікар-пацієнт», «Використання української мови у лікарській діяльності».

Неймовірно чуттєво і натхненно пройшли усі заходи. Це дає можливість здобувачам із захопленням вивчати українську мову, вдосконалювати виразність мовлення і розвивати ораторську майстерність.

Протягом тижня на сайті університету було активним посилання на Вікторину з української мови, що дало змогу більше 100 здобувачам перевірити власні знання, 80 з них показали відмінний результат!

Людина може володіти багатьма мовами, але найкраще, найдосконаліше повинна знати рідну мову. Адже рідна мова – це той чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші та найніжніші струни людської душі. Історія нашої мови пам’ятає багато трагічних сторінок, але зараз позиції української мови набагато міцніші.

Проведені заходи сприяли популяризації української мови і вихованню молодого покоління в дусі патріотизму, пошани до своєї історії та культури.

Доцент кафедри суспільних наук,
к.і.н. Олена Уварова