МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Це свято було встановлене у листопаді 1999 року на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності.

В нашій країні цей день відзначається з 2002 року, коли президент України підписав відповідне розпорядження. А 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови — на честь преподобного Нестора-літописця.

Для будь-якого народу його мова найважливіша і рідна. На ній люди спілкуються, висловлюють свої думки і почуття, формують світогляд.

У відповідності до Конституції, державною мовою у нас є українська, яка вважається однією з найбагатших мов. Вона має близько 260 тисяч слів, різноманітних синонімів та влучних висловів, які передають те чи інше поняття. Українську мову по милозвучності порівнюють з італійською, на ній створено безліч неперевершених поетичних та музичних творів, в останній час з’явилися нові слова і поняття. Отож, наша мова розвивається, і все більше людей спілкуються саме українською.

Ми поважаємо представників всіх націй, які навчаються в ОНМедУ, поважаємо їх традиції, надаємо рівний доступ до освітнього процесу, забезпечуємо навчальною літературою відповідно до тієї мови, яку вони обрали для навчання. Але кожен із них обов’язково вивчає і українську, щоб пізнати історію, культуру та ментальність нашого народу.

Мова будь-якого народу — її найважливіший духовний скарб. Бережімо, плекаймо та цінуймо мову кожного народу, яка об’єднує людей!