26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу, а вітер поніс небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.
38 років минуло з моменту аварії, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.
Протягом минулого тижня викладачі кафедри суспільних наук за організаційного сприяння завідувачки кафедри, доцентки Ольги Сікорської та доцентки Олени Уварової провели низку заходів на вшанування пам’яті полеглих учасників ліквідації наслідків аварії.
Співробітники кафедри – А.Крицька, С.Івлєва, М.Кулачинський, І.Телелим, Л.Філюк, Н.Арефьєва, О.Уварова – представили інформаційну довідку та організували перегляд відео, присвячених катастрофі та трагічним сторінкам Чорнобиля. Здобувачі підготували доповіді і презентації, в яких висвітили історію створення ЧАЕС, причини аварії, наслідки радіаційного ураження для людини.
26 квітня є днем героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.
Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах
Додаткові інформаційні матеріали можна переглянути на сайті Українського інституту національної пам’яті