Українські традиції підготовки та святкування Великодня формувались з давніх давен. Ще до прийняття Християнства затвердились правила зустрічі весни, які знайшли своє втілення у підготовці до свята Воскресіння Христа. Самим насиченим днем підготовки став Чистий Четвер. В цей день, за християнською традицією, Ісус Христос під час Таємної Вечері встановив Святе Причастя – таїнство через яке вірні очищаються від гріхів і єднаються з Богом. Однак в народній традиції чистота душевна тісно переплелась з чистотою оселі, одягу, довкілля. В четвер перед Великоднем господиня повинна була випрати всю білизну, вимити вікна, прибрати в оселі, побілити, розмалювати, прикрасити хату всередині та ззовні, все вимити та вичистити, напекти пасок, написати писанок, нафарбувати крашанок…
За сприяння завідувачки кафедри, кандидата філологічних наук, доцента Ольги Олександрівни Сікорської, доцент, кандидат історичних наук Подкупко Тетяна Леонідівна прочитала лекцію про Великодні традиції українців вітчизняним студентам 1-6 груп І курсу, спеціальність – медицина на платформі Тімс.
Належну увагу було приділено писанкам. Кожен орнамент, кожна рисочка несуть певне значення, смислове навантаження і глибокий філософський зміст. Т.Л. Подкупко продемонструвала студентам колекцію своїх писанок, написаних цього року саме в Чистий Четвер. Пояснила значення символіки, відмінність зображень на писанках залежно від регіонів України і історичні причини, які вплинули на особливості традицій писанкарства. Особливе захоплення у студентів викликав звичай «Поливаного понеділка». В цей день парубки обливали дівчат колодязною холодною водою (що б гарніші росли). Але дівчатам можна було «відкупитися» від обливання – подарувати писанку. Якщо дівчині подобався парубок, то це єдиний раз на рік, коли можна було натякнути на свої почуття відкупившись писанкою з парною кількістю квітів і пелюсток на квітах. Якщо ж коханий не хотів рахувати, то доводилось зітхати про невисловлені почуття ще цілий рік.
Навіть в дистанційному режимі вдалось створити святковий настрій та викликати жвавий інтерес студентів.