Супрун намагається знищити два найстаріші виші країни – Запорожан

Після невдалих спроб рейдерським способом захопити контроль над Одеським національним медичним університетом в.о. голови МОЗ Уляна Супрун спробувала знищити один із найстаріших вишів країни. Про це в інтерв’ю РБК-Україна. розповів академік НАМН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, ректор ОНМедУ Валерій Запорожан (1994–2018 рр.).
«Міністерство, всупереч волі багатотисячного колективу, намагається знищити університет (ОНМедУ. – Ред.), якому ось уже 120 років. Більше того, на догоду цьому маніакальному бажанню навіть були готові принести в жертву ще один найстаріший виш – Кримський державний медичний університет, який насилу перевезли з окупованого Криму. Я говорю про «реорганізацію», коли два ці університети хотіли ліквідувати та створити на їх базі нову юрособу», – сказав він.
Звертаємо увагу, що, згідно з чинним законодавством, МОЗ може призначати керівників тільки новостворених університетів. Одеський університет був створений у 1900 році й ніяк не підпадає під цю категорію.
Міністерство охорони здоров’я запропонувало об’єднати Одеський національний медичний університет і Кримський державний медичний університет ім. С.І.Георгіївського. На їх базі пропонували створити Національний Одеський медичний університет.
«Навіщо знищувати два університети? МОЗ жодного економічного обґрунтування привести не спромоглося, і суд цю «реорганізацію» благополучно зупинив. Я – лікар, учений, який віддав науці все своє життя, і я не розумію, чому таке можливе в цивілізованій європейській державі», – сказав Запорожан.
Він нагадав, що колектив ВНЗ і студенти проти того, щоб Супрун призначала своїх людей до керівництва університету.
«Він (колектив. – Ред.) згуртувався, коли побачив, кого нам хочуть поставити згори. Викладачі та студенти, які майже півроку жодної копійки не отримували (в січні Супрун відмовилася підписати кошторис і таким чином заблокувала фінансову діяльність університету. – Ред.). Через це ми не могли нараховувати зарплати та стипендії, розуміли – іншого виходу у нас немає: ми або боремося, або університет перестає існувати», – розповів Запорожан.
За його словами, колектив вирішив боротися до кінця.
«І ми пішли в суд, подали понад 300 позовів, частину справ уже виграли», – наголосив Валерій Запорожан.