Адміністрація ОНМедУ: Ситуація в країні сприяє найскорішему врегулюванню ситуації в університеті

Очолюване Уляною Супрун Міністерство охорони здоров’я здійснює планомірну і систематичну роботу зі знищення системи вищої медичної освіти в Україні. Про це заявив проректор Одеського національного медичного університету з науково-педагогічної роботи, кандидат медичних наук, доцент Костянтин Талалаєв під час ; ефіруна 7 каналі.
За його даними, за останні роки МОЗ вживало спроби дестабілізувати ситуацію принаймні у 24 підпорядкованих установах. Йдеться про науково-дослідні інститути і вищі навчальні заклади в Києві, Вінниці, Дніпрі, Львові та Одесі. «З липня минулого року ми вимушені брати участь у протистоянні, яке влаштовано на заказ очільників Міністерства охорони здоров’я. Це Уляна Супрун, її заступник Олександр Лінчевський і державний секретар міністерства Артем Янчук. Їхня мета — знищити систему вищої медичної освіти, штучно вичавити з країни найкращих фахівців. Україну вже залишили понад 70000 тисяч медиків», — сказав Костянтин Талалаєв.
Один з інструментів для досягнення цієї мети — блокування діяльності закладів, невиплата заробітних плат та спроби рейдерського захоплення. Все це і відбувається в Одеському національного медичному університеті протягом останніх місяців. У цих спробах МОЗ вдається до «допомоги» з боку сумнівних особистостей, широко відомих як у суспільстві, так і у правоохоронних органах. Серед них — Владлена Дубініна, що увійшла у топ-10 корупціонерів України, за версією Національного агентства з протидії корупції. «Я можу запевнити, що наші співробітники і студенти не здалися. Протягом 10 місяців ми тримаємо оборону, незважаючи на свавілля, хаос, спроби знищити університет і зламати людей. Ми дуже вдячні профспілкам, які першими підставили плече студентам і найбільш соціально незахищеним членам колективу. Ми й надалі допомагаємо один одному», — додав в.о. проректора з науково-педагогічної роботи, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Олег Тарабрін.
Представники адміністрації Одеського національного університету висловили впевненість у тому, що у найскоріші терміни ситуацію буде врегульовано. «Ми схвалюємо і вітаємо заяви новообраного президента України про те, що одразу після інавгурації він візьметься за наведення порядку в Міністерстві охорони здоров’я та університетах, які постраждали в результаті такого державного менеджменту», — наголосив Олег Тарабрін.