У нинішньому вигляді медична реформа не здатна зупинити відтік мізків з України. Про це заявив проректор з науково-педагогічної роботи Одеського національного медичного університету, кандидат медичних наук, доцент Костянтин Талалаєв під час телемарафону до Дня здоров’я.
За його даними, в минулому році на роботу в країни Східної Європи виїхали близько 70 тисяч дипломованих лікарів і середніх медичних працівників. Один з провідних стимулів для еміграції — соціально-економічна ситуація в галузі охорони здоров’я. «Найяскравіший приклад — Одеський медуніверситет. Четвертий місяць люди не отримують зарплату. Чого ми можемо від них хотіти? Вони продовжують працювати не завдяки турботі Міністерства охорони здоров’я, а всупереч, тільки тому що звикли якісно лікувати і вчити, приносити користь», — сказав Костянтин Талалаєв.
Він додав, що медреформа не тільки не може зупинити відтік кадрів, а й створює перешкоди при працевлаштуванні молодих спеціалістів. «Коли випускник прийде на роботу в поліклініку, амбулаторію або в центр первинної медико-санітарної допомоги, він готовий застосувати свої знання, але може виявитися незатребуваним. Сьогодні інша модель, йому скажуть: “Вибач, у тебе не підписані декларації, тому ми тобі не сплатимо”», — додав проректор.
Він вважає, що причина таких «прогалин» в низькій компетенції авторів і виконавців медреформи: «Є медична спеціальність “Організація і управління охороною здоров’я”». Запитайте, скільки сьогодні серед тих, хто керує Міністерством охорони здоров’я, знає про неї або їй навчався? Жодного».
Нагадаємо, з січня 2019 року в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун не підписує кошторис ОНМедУ, оскільки не визнає нинішнього т. в. о. ректора Юрія Сухіна легітимним. Водночас законність його повноважень підтвердили суди і Єдиний держреєстр фізичних і юридичних осіб. Блокування кошторису призвело до припинення виплати зарплат і стипендій, комунальних платежів. Гуртожиток відключено від газу.
Переглянути відео: Канал ОНМедУ в Youtube