Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development)

10 листопада кожного року відбувається міжнародне святкування Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development). Започаткувати таке свято вирішили у 1999 році на Всесвітній науковій конференції в Будапешті, проте офіційне підтвердження події відбулося у 2001 році на генеральній конференції ЮНЕСКО.

Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку підкреслює значну роль науки в суспільстві.

Наука та люди, що її творять є основою інтелектуального потенціалу нації та її майбутнього. Одеський національний медичний університет за понад 120 років здобув світове визнання саме завдяки науковій діяльності та вагомим здобуткам вчених.

В умовах воєнного стану колектив і студенти Одеського національного медичного університету продовжують наукову діяльність.

В нашій Alma Mater активно проводяться дослідження, які відповідають перспективним напрямам вітчизняної  медичної науки з питань визначення особливостей патологічних і компенсаторно-пристосовувальних реакцій та розробки способів діагностики, терапії і профілактики захворювань високої медичної значимості, клінічного обґрунтування нових лікувальних засобів.

І результатами таких досліджень є впровадження нових технологій і методів діагностики, профілактики та лікування, отримання патентів, видання навчальної та наукової літератури та активна публікація наукових доробків на світових та  інституційних інформаційних платформах.

Університет активно підтримує молодь, що хоче долучитися до науково-дослідної роботи,  поширення й узагальнення досвіду цієї роботи, і тому, створюються сприятливі умови для її участі у фундаментальних та прикладних дослідженнях, що їх проводить ОНМедУ, та забезпечення підвищення якості підготовки та виховання майбутніх фахівців.

Протягом років наука докорінно змінила суспільство, вона орієнтована на поліпшення та збереження життя, а саме використання наукових досягнень – запорука гарного майбутнього та надійного суспільного розвитку та миру.

Наукові відкриття, творча, інтелектуальна діяльність – основа і рушійна сила наукового прогресу, важлива складова процвітання держави.

І як ніколи сьогодні актуальні слова Вінстона Черчиля «Тільки наука здатна розширювати кордони кожної держави, не звужуючи кордони сусідів, і збільшити добробут кожного народу, нічого не забираючи в інших»

Наука плюс суспільство завжди дорівнювало прогресу!