Вечорниці для студентів-іноземців

Всю красу, насиченість, виваженість і мудрість українських традицій дуже хочеться розкрити для студентів-іноземців. Для них інколи дуже важко зрозуміти ставлення українців до багатьох різноманітних речей в усіх галузях життя, а це ставлення має глибоке коріння в традиційній культурі, що формувалась тривалий час.

На кафедрі суспільних наук яку очолює к. філол. н., доц. О.О.Сікорська, було вирішено занурити марокканців та тунісців в традиційні українські молодіжні розваги. 7 грудня, к. іст. н., доц. Подкупко Т.Л. на день Катерини в групі 5 ан І курсу міжнародного факультету, спеціальності фармація провела вечорниці.

В традиційній українській культурі від Покрови – 14 жовтня розпочинався період не лише сватань, заручин, весілль, а й вечорниць. Із завершенням сільських господарських робіт на вулиці, наставав час хатньої роботи, активного спілкування молоді, знайомства і вибору майбутньої пари. В добу коли не було не тільки інтернету, а й навіть світла, довгі зимові вечори об’єднували за спільною працею, жартами, піснями, танцями частуваннями…

Месдур Халід – пропонує чарівний глечик з аркушами на яких написані імена майбутніх наречених. Спочатку ворожать дівчата, в стереотипній уяві багатьох суспільств, в тому числі українського і марокканського, для них заміжжя важливіше, принциповіше і вагоміше, ніж для чоловіків. Далі черга хлопців тягнути записки з жіночими іменами. Жваве зацікавлення, сміх, зйомки на телефони для рідних і близьких дійства, жартівливі коментарі – справжні вечорниці!

Талебі Мохамед Реда в марокканському традиційному вбранні – джелаббі. Такі довгі халати з пишною вишивкою, бувають як чоловічі, так і жіночі. На відміну від чоловічих, жіночі більш яскраво і насичено прикрашені гаптуванням, вишивкою, яскравими пасками тощо (ну як і українські вишиванки – жіночі та чоловічі). Залежно від регіону джелаббі не лише святковий одяг, він ще свідчать про певний сімейний статус.

Беллафкіх Асмає підготувала доповідь, де порівняла особливості жіночого та чоловічого традиційного одягу Марокко та України.

Традиційні розваги наших пращурів зрозумілі та близькі сучасній молоді, й навіть не лише українській! Завдяки таким інтерактивним іграм, демонстраціям, майстер-класам вдається розкрити для студентів-іноземців особливості української культури, ментальності, історії. Навчити пишатись своїм навчанням в Україні, Одесі, ОНМедУ!