Хтось вважає, що анатомія не цікава? Що препарування – застарілий метод вивчення анатомії? Що всі здобувачі освіти налякані великим об’ємом та складністю підручника з анатомії? Тож – зустрічайте! У середу, 23 жовтня, 70 здобувачів освіти І–ІІІ курсів медичного та стоматологічного факультетів нашого університету зустрілися на першому в 2024/2025 навчальному році засіданні студентського наукового гуртка з клінічної анатомії!
Дмитро Арабаджі і Назар Шолох довели всім присутнім, що на кафедрі анатомії людини, крім навчання, знайдуться й інші важливі справи для майбутніх лікарів, які можна робити з захопленням та задоволенням! Засідання розпочалося з презентації щодо історії створення перших анатомічних препаратів та техніки їх виготовлення. Також Назар Шолох розповів про власні наробки з техніки реставраційної роботи.
А родзинкою засідання став майстер-клас з реставрування препаратів, коли кожний мав можливість їх оглянути, знайти деякі анатомічні утворення (з особливою радістю ті, що вже встигли вивчити на практичних заняттях!) та відпрацювати техніку використання головних інструментів анатома-початківця – скальпеля та пінцета.
Ніхто не хотів розходитися, тому обговорення організаційних моментів щодо подальшої роботи гуртка завершилося о 17.30.
Щира подяка нашим досвідченим гуртківцям Дмитру Арабаджи, Назару Шолоху, Ярославу Деревягіну, тим, хто їх навчає та підтримує у дослідницькій роботі – старшим викладачам кафедри анатомії людини Світлані Чеботарьовій, Ользі Анцут, Олександру Урсу, Пилипу Матюшенку і здобувачам, які прагнуть бути кращими, та готові працювати, не зважаючи на виклики сьогодення!
Далі буде! Наступне засідання студентського наукового гуртка кафедри анатомії людини заплановано на 28 жовтня. Тема засідання «Особливості первинної хірургічної обробки ран м’яких тканин різної етіології».