Щорічна науково-практична конференція, присвячена пам’яті академіка Б. Я. Резніка

Традиційно, починаючи з 2008 року, в Одесі проходить щорічна науково-практична конференція, присвячена пам’яті академіка Б. Я. Резніка. І кожного року, не дивлячись на обставини (пандемія, військовий час, період блекауту), конференція продовжує збирати велику кількість слухачів зі всієї України (педіатрів, сімейних лікарів, лікарів суміжних спеціалізацій, таких як неонатологи, дитячі отоларингологи, дитячі хірурги, пульмонологи, нефрологи, ендокринологи, гастроентерологи, кардіологи). У конференції завжди беруть участь провідні фахівці-педіатри з усіх вищих медичних закладів України, та іноземні гості.

В п’ятнадцятий раз, 27– 29 квітня 2023 р., пройшла науково-практична конференція з міжнародною участю «Новітні технології в педіатричній науці, практиці, сімейній медицині та освіті», присвячена пам’яті академіка АМН України Б.Я. Резніка.

Як завжди, провайдером конференції виступав Одеський національний медичний університет, підготовка програми та проведення конференції здійснювались кафедрою педіатрії №1 у тісній координації з Департаментом охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації та Департаментом охорони здоров’я Одеської міської ради.

Цього року на конференції зареєструвалося більш ніж 1 тисяча слухачів. Доповіді звучали від таких видатних фахівців, як чл.-кор. НАМН України М. Л. Аряєв, чл.-кор. НАМН України О. П. Волосовець, професори : О. Ю. Бєлоусова, Т. О. Крючко, Г. О. Леженко, Ю. В. Марушко, М.Г. Мельниченко, С. Л. Няньковський, Л. С. Овчаренко, В. І. Похилько, Т. В.Сорокман, О. О. Старець, Ю.П. Харченко, О. С. Яблонь та інші.

Микола Леонідович Аряєв мав честь відкрити науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Новітні технології в педіатричній науці, практиці, сімейній медицині та освіті». З вітальним словом до учасників конференції звернулися: ректор ОНМедУ, акад. НАМН України, проф. В. М. Запорожан; проректор ОНМедУ, проф. В.Г. Марічереда; чл.-кор. НАМН України, д. м. н., проф., з.д.н.т. України, заступник голови Вченої медичної ради МОЗ України О. П. Волосовець; генеральний директор КНП «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» ООР П.В. Георгієв; Начальник відділу з питань охорони материнства та дитинства Департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради Г. П. Луньова.

У доповідях чл.-кор. НАМН України М. Л. Аряєва та чл.-кор. НАМН України О. П. Волосовця багато уваги було приділено становленню, розвитку та сучасній роботі Одеської педіатричної школи, яка стала Альма-матер для багатьох вчених-педіатрів нашої країни.

Участь у роботі конференції, як і кожного року, брала група дослідників з Державного університету медицини та фармації імені М. Тестеміцану на чолі з провідним спеціалістом і керівником педіатричної служби Молдови професором Нінель Ревенко. З актовою промової у зв’язку з отриманням звання почесного професора ОНМедУ виступав професор Джон Лоу з School of Health and Behavioural Sciences, University of the Sunshine Coast, Maroochydore, QLD, Australia

Основним науковим вектором конференції було обговорення актуальних питань педіатричної допомоги в Україні для подальшого впровадження сучасних технологій у практику.

Перед конференцією був проведений практикум для лікарів «Резніковські читання – пре-конференція». Його предметом є прикладні аспекти сучасної педіатрії та інноваційні аспекти педіатричної практики. На пре-конференції прозвучало 39 доповідей.

Конференція проходила у вигляді основних секційних сесій, темами яких була профілактика, діагностика, раціональна фармакотерапія з позиції доказової медицини при пульмонологічних, алергічних, імунологічних, ендокринологічних, кардіологічних, гастроентерологічних, гематологічних, інфекційних, спадкових та метаболічних захворюваннях у дітей.

Науково-практична сесія, присвячена актуальним проблемам педіатрії і неонатології, включала в собі 31 доповідь.

Окремий день конференції був присвячений освітній сесії на тему – Викладання педіатрії здобувачам вищої освіти та лікарям у безперервному професійному розвитку, та стендовій сесії , де загалом було освітлено 30 доповідей.

Завдяки онлайн-формату конференцію дивилися в прямому ефірі на YouТube та переглядали у запису більше ніж 7 тисяч разів.

Учасники отримували відповіді на свої запитання, які задавали у

чаті, пройшли тестування, заповнили анкету і чекають на сертифікати згідно з

наказом № 446 від 22.02.2019 р., на 10 балів безперервного професійного

розвитку лікарів.

Організатори конференції вдячні всім учасникам та чекають нових зустрічей!