Проведено епідеміологічне обстеження дітей і дорослих  у Вознесенському Банченському чоловічому монастирі

З ініціативи Асоціації стоматологів України було проведено епідеміологічне обстеження дітей і дорослих  у Вознесенському Банченському чоловічому монастирі, який розташований у селі Молниця Герцаївського району Чернівецької області.

Співробітників кафедри терапевтичної та дитячої стоматології Одеського національного медичного університету запросили взяти участь у цьому заході з огляду на їх багаторічний досвід у проведені епідеміологічних досліджень.

Під опікою монастиря перебуває дитячий будинок, у якому виховуються 400 дітей-сиріт, 70 з них — ВІЛ-інфіковані. Всім дітям були проведені клінічні, біохімічні, біофізичні, молекулярно-генетичні та оптичні дослідження, які дозволили лікарям розробити для дітей індивідуалізовані схеми профілактики карієсу та захворювань тканин пародонту.

У 2025 році планується провести повторні обстеження, оскільки дітям була призначена програма профілактики і роздані зубні пасти, щітки, ополіскувачі для рота стоматологічних компаній “Lacalut” та “Colgate”. Співробітники ОНМедУ  розробили памʼятки для всіх вікових груп, у тому числі для дорослих, вивчили особливості харчування у монахів, провели багатофакторний аналіз, що дозволив зробити висновки у кореляції з клінічним статусом.