ОНМедУ: Засідання Вченої ради 26 грудня 2024 року

26 грудня в аудиторії № 1 головного корпусу та на платформі Microsoft Teams відбулося останнє у 2024 році засідання Вченої ради Одеського національного медичного університету.

Відкрив засідання голова Вченої ради, ректор університету академік Валерій Запорожан. Перед початком засідання він вручив медаль та диплом лауреата Національної премії України імені Бориса Патона за Указом президента України Сергію Тертишному за роботу «Мультимодальні технології в торакоабдомінальній хірургії в умовах сучасної війни, привітав завідувачку кафедри суспільних наук, доцента Ольгу Сікорську і доцента  кафедри суспільних наук Тетяну Подкупко-Дячкову з нагородженням Грамотою ОНМедУ за плідну працю. Також довів до відому присутніх, що Центр тестування при МОЗ України висловив подяку співробітникам закладу: Валерії Марічереда, Ігорю Гладчуку, Аллі Волянській, Гульсим Манасовій, Володимиру Артьоменко, Діані Парубіній, Світлані Посоховій, Наталії Рожковській за активну участь у складі робочої групи з розроблення структури змісту ліцензійного інтегрованого іспиту КРОК-3 для лікарів-інтернів спеціальності «Акушерство та гінекологія» галузі знань «22 Охорони здоров’я» та передав привітання від керівництва в особі професора Сера Марка Колфілда, нещодавно обраного Почесним професором (doctor honoris causa) ОНМедУ та студентського самоврядування університету Queen Mary (Лондон, Великобританія) з побажаннями подальшої співпраці між нашими університетами.

Відповідно до порядку денного, про бачення та досвід ОНМедУ із впровадження симуляційних технологій навчання в освітній процес розповіла перший проректор, професор Валерія Марічереда. У 2024 році виповнилося 10 років, як в університеті було впроваджено симуляційне навчання. До 2014 року в закладі існували окремі тематичні симуляційні класи на базі кафедр. У 2014 році була створена кафедра симуляційної медицини, а на її базі Навчально-інноваційний центр практичної підготовки лікаря. У 2019 році був утворений Центр підготовки та складання ОСКІ як окремий структурний підрозділ. Підготовка до об’єктивного структурованого клінічного іспиту виявила низку проблем із симуляційним навчанням, тому у 2021 році кафедру симуляційної медицини було реформовано і у повноваження колективу кафедри додано функцію зі структуризації симуляційного навчання в університеті. На сьогодні організаційна структура симуляційного навчання в ОНМедУ дозволяє кожному здобувачу вищої освіти опанувати практичні навички, набути загальні і фахові компетенції. При цьому доповідачка професор Валерія Марічереда впевнена, що незважаючи на досягнуті успіхи, не можна заспокоюватися. Наступні кроки — впровадження в освітній процес технологій доданої реальності, технологій віртуальної реальності для опанування окремих навичок, у першу чергу, пов’язаних з особливо небезпечними інфекціями та масовим ураженням населення, а також технологій віртуальної реальності для імітації дистанційного консультування або телемедичних технологій. Крім того, планується створити окремий симуляційний клас для опанування технологій телемедицини.

Ознайомитися з доповіддю

Директор Навчально-наукового інституту безперервної підготовки лікарів, професор Юрій Сухін виступив з інформацією щодо проведених  контрактних та бюджетних циклів і роботи кафедр закладу у 2024 році.

За поточний рік були отримані декілька запитів від МОЗ щодо включення соціально значущих тем до вивчення на післядипломній освіті. Так кафедрою психіатрії, наркології, медичної психології та психотерапії включено до навчальних програм підготовки циклів спеціалізації та тематичного удосконалення питання запобігання проявам дискримінації за етнічною ознакою під час надання медичних послуг, протидії сексуальним домаганням та гендерній дискримінації в медичній сфері. Також цією кафедрою для лікарів загальної практики–сімейної медицини включено до навчальних програм питання підвищення їхніх навичок щодо консультування з питань планування сім’ї та насильства за ознакою статті. Кафедра загальної і клінічної фармакології та фармакогнозії підготовило ТУ «Медичний канабіс у сучасній медицині». Кафедрою професійної патології і функціональної діагностики та фтизіопульмонології запроваджено у листопаді та включено у навчальний план на 2025 рік ТУ «Підготовка  голів і лікарів медичних комісій з питань військово-лікарської  експертизи в умовах воєнного стану».

Завершаючи свою доповідь, Юрій Сухін наголосив: « Усі кафедри нашого університету мають великий потенціал в післядипломній освіті, тому наполегливо запрошую до співпраці кафедри, які не провели заплановані цикли. А кафедрам, які прийняли активну участь у роботі циклів, щиро дякую за співпрацю! Завдяки вам університет отримав  5 млн. 456 тис. грн., ще раз спасибі!».

Про звіти завершених та перехідних науково-дослідних робіт кафедр університету, що фінансуються МОЗ України, доповіла проректор з науково-педагогічної роботи, професор Світлана Котюжинська. Вона також наголосила про нові вимоги до оцінювання наукової роботи професорсько-викладацького складу університету згідно Наказу МОН за № 14 25 від 21.10.2024 року.

Під час засідання було розглянуто присвоєння вчених звань співробітникам кафедр, затверджено створення разової спеціалізованої вченої ради для захисту дисертаційної роботи на здобуття ступеню доктора філософії, низка Положень щодо роботи підрозділів університету, встановлені ліміт студентів-стипендіатів для призначення академічної стипендії на весняний семестр 2024/2025 навчального року та розмір відрахування на студентське самоврядування на 2025 рік, надана рекомендація для публікації методичних посібників, розроблених співробітниками закладу.

Наприкінці засідання голова Вченої ради, ректор ОНМедУ академік Валерій Запорожан привітав присутніх з прийдешніми новорічними святами та побажав усім міцного здоров’я, доброго настрою і віри у мірне майбутнє.

Завершено засідання Вченої ради ОНМедУ в урочистій обстановці під Гімн України.