21 листопада в Одеському національному медичному університеті у змішаному форматі був проведений семінар “Доброчесність при написанні наукових робіт”.
Студенти і молоді вчені мали можливість прийти у конференц-зал кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини та фізичного виховання за адресою вул. Ольгіївська, 4-А, або приєднатися до конференції на платформі Microsoft Teams за раніше наданим посиланням.
Семінар почався зі вступних слів від професора, проректора з науково-педагогічної роботи Світлани Котюжинської і професора, керівника Ради СНТ Ольги Юшковської.
Далі з доповіддю “Принципи доброчесності” виступив спікер семінару — Голова комісії щодо запобігання академічного плагіату ОНМедУ, професор Олександр Грузевський. Він розповів про визначення, принципи академічної доброчесності, різновиди, причини плагіату і антиплагіатну експертизу в ОНМедУ.
Потім зі своїми презентаціями виступили доповідачі семінару.
Голова ТМВ Андрій Добровольський розповів про академічний гострайтінг — використання “готових” курсових, дипломних робіт і наукових статей — та те, як для цього застосовують штучний інтелект — ChatGPT. Також Андрій вказав на відмінності між текстом, написаним людиною і чатботом.
Доцент Олена Філоненко показала, як працюють програми для перевірки тексту на унікальність.
А член Ради СНТ Ілона Візінська розповіла про власний досвід написання наукової роботи.