Fulbright Visiting Scholar Program

Шановні кандидати та доктори наук, дослідники та фахівці!

У рамках розвитку міжнародної академічної мобільності та процесів інтернаціоналізації вищої медичної освіти, офіс  Програми iменi Фулбрайта та Представництво Інституту Міжнародної Освіти в Україні запрошують вас долучитися до Fulbright Visiting Scholar Program.

Термін подання документів – 15 жовтня 2022.

Участь у Програмі – це проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев’яти місяців. Це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань й досягнень, удоступнених в американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає не тільки робити порівняння й ініціювати зміни  у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проєктами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.

Трохи історії (Інформацію взято з офіційної сторінки Програми Фулбрайта в Україні):

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом Міжнародної Освіти (IIE), посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині – більш аніж у 160 країнах світу. За час існування Програми в Україні – з 1992 року – понад 1100 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США; більше ніж 750 американців викладали в українських вищих навчальних закладах і займались науковою працею.

У післявоєнні роки сенатор від штату Арканзас Джеймс Вільям Фулбрайт (J. William Fulbright) виступив з законодавчою ініціативою, спрямованою на створення програми міжнародних наукових обмінів, що нині названа на його честь.

Сенатор Фулбрайт зазначав, що міжнародна освіта перетворює національні цінності на людські, – ми стаємо терпимішими й вчимось цінувати те, що нас вирізняє; сприяємо гуманізації міжнародних стосунків, вчимося визнавати й поважати інші культури, що наповнюють наш світ. А що важить більше – це те, що ми усвідомлюємо важливість співпраці задля миру та добра.

Всі деталі щодо реєстрації, вимог до кандидатів та умов гранту ви знайдете за посиланням:

https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-visiting-scholar-program/