Безперервний професійний розвиток лікарів — світова практика розвитку медичних працівників, яку розпочали в Україні ще у 2018 році. Основна її мета полягає в постійному удосконаленні знань та вмінь, а також уніфікації та спрощенні системи атестації лікарів. В ОНМедУ відповідальним за цей напрямок є факультет післядипломної освіти.
Як повідомлялося на засіданні Вченої ради під головуванням ректора ОНМедУ, академіка Валерія Запорожана, для лікарів система зміниться з 1 січня 2022 року, а для фармацевтів — з 2023 року. Вона дозволить фахівцям обирати актуальні для себе напрямки, спонукатиме збагачувати знання та привертатиме увагу до розширення тематики та оновлення методичного забезпечення навчального процесу.
Наразі кожна кафедра, що раніше не брала участі у підготовці слухачів, представила своє бачення участі у житті факультету післядипломної освіти. Найбільшим попитом серед лікарів користуються тематичні удосконалення, тож кафедри представили найважливіші, на їхню думку, теми.
Наприклад, за статистикою МОЗ, найбільше попитом користуються курси з електрокардіографіі. Відповідно кафедра внутрішніх хвороб №4 розробила програму, присвячену електрокардіографії та холтер-моніторуванню. Кафедра симуляційної медицини розробила 10 актуальних циклів тематичного удосконалення за різноманітними напрямами. Кафедри загальної фармації, організації та економіки фармації представили спеціалізації та стажування.
Також, активно до цієї роботи долучилися кафедри педіатричного профілю. Окремо на засіданні Вченої ради відзначили кафедру гігієни — представника медико-профілактичного профілю, який має неабияку актуальність у період пандемії, а також представника гуманітарних дисциплін — кафедру філософії.