Дні української писемності та мови в ОНМедУ

Колективом кафедри суспільних наук на чолі з завідувачем, доцентом Сікорською О.О. з метою підвищення загальної культури мовлення, прищеплення любові до української мови традиційно на початку листопада було проведено низку заходів, присвячених Дню української писемності та мови, який відмічається щорічно 9 листопада. Саме мова сприяє формуванню національної картини світу, занурює нові покоління в ґрунт духовності, і, що важливо, навчає любові до рідної мови не деклараціями, а вишуканими зразками.

Згідно з планом, затвердженим проректором з науково-педагогічної роботи (питань гуманітарної освіти та виховання), к.мед.н, доцентом Талалаєвим К.О., викладачами кафедри суспільних наук з 31 жовтня по 8 листопада щоденно були проведені різноманітні заходи зі студентами. Серед них олімпіада з української мови, тематичні лекції, бесіди-дискусії, презентації та доповіді, написання творчих есе, декламування віршів, пісенні флешмоби, літературні читання тощо, організовані співробітниками кафедри – доцентом Подкупко-Дячковою, Т.Л., доцентом Кулачинським М.М., викладачем Чернятою Н.О та ін. У багатьох заходах брали участь й студенти-іноземці.

Представлені були інноваційні методи навчання. Наприклад, завуч кафедри, ст.викладач Шаніна О.С. провела лекцію-дискусію на тему: «Сучасний український медичний дискурс: комунікативний аспект», під час якої студенти висвітлили основні комунікативні особливості мовлення українського лікаря в інтеракціях «лікар-пацієнт», дискутували з приводу комунікативних стратегій і тактик, якими користуються лікарі під час бесіди з пацієнтами.

Весело й інформативно пройшли музичні години, підготовлені доцентом Уваровою О.О. на теми «Українська душа у пісні» (зі студентами 6 групи 2 курсу медичного факультету № 1) та на тему «Червоне – то любов» (зі студентами 3 групи 2 курсу медичного факультету № 1). Студенти виконали у супроводі гітари пісні української класики та поп-музики, продекламувати вірші сучасних українських поетів.

На високому організаторському рівні пройшов музикально-поетичний концерт на тему «Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи», підготовлений студентами 8 групи 2 курсу медичного факультету № 2 (викладач – доц. Уварова О.О.). Студенти підготували доповіді, читали власні вірші та вірші українських поетів, співали українські пісні.

У переддень свята завідувачем кафедри, доцентом Сікорською О.О. та завучем, ст.викладачем Шаніною О.С. студентам 5 та 6 груп 1 курсу медичного факультету № 2 було проведено диктант у рамках акції «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», що організовується Національною суспільною телерадіокомпанією України.

Особливу подяку кафедра суспільних наук висловлює проректору, доценту Талалаєву К.О. за консультаційну допомогу та колективам Наукової бібліотеки ОНМедУ в особі директора Гаріної Н.В. і Центру студентської творчості в особі керівника Бичкової С.О. за постійну плідну співпрацю.

У науковій бібліотеці викладачі кафедри разом зі студентами відвідали тематичну книжкову виставку та прослухали її огляд від бібліотекаря Грабарчук І.М. Студенти ознайомились з літературою, яка допоможе удосконалити професійну мову, сучасний український правопис та основи культури.

8 листопада завідувач кафедри, доцент Сікорська О.О. та співробітники кафедри разом зі студентами, у тому числі – іноземними, відвідали концерт, організований Центром студентської творчості. Студенти із захопленням слідкували за номерами, серед яких були презентації, вірші, пісні, конкурси.

Дійсно, людина може володіти багатьма мовами, але найкраще, найдосконаліше повинна знати рідну мову. Адже рідна мова – це той чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші та найніжніші струни людської душі. Для сприйняття української мови як сучасної, європейської, багатої, розвиненої необхідно широко й системно демонструвати повнокровність і спроможність нашої мови в усіх сферах життя.

Завідувач кафедри, к.філол.н., доцент Сікорська О.О.,

доцент кафедри, к.і.н. Уварова О.О.