Державне підприємство «Український державний центр міжнародної освіти» Міністерства освіти і науки України (далі – УДЦМО) організувало 10 квітня 2024 року у м. Київ Четвертий український форум міжнародної освіти – це один з найбільших заходів, які проводяться за Рішенням Кабінету Міністрів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні іноземними студентами.
Учасників форуму вітали:
Від Одеського національного медичного університету взяли участь у форумі (онлайн) декан міжнародного факультету Ольга Гончаренко та начальник відділу міжнародних освітніх програм Вадим Майдан.
Шість годин насиченого спілкування:
Докладний аналіз від УДЦМО щодо кількості та мотивації іноземних студентів, які продовжують своє навчання в Україні навіть під час війни.
Зовнішнє забезпечення якості вищої освіти у порівнянні українських реалій та європейських імперативів від Наталії Стукало, заступниці голови НАЗЯВО. Руслан Гурак, Голова ДСЯО, поділився результатами перевірок навчання іноземців в Україні.
Про імідж України як освітньої дистинації розповіла Марія Липяцька, голова BRAND UKRAINE.
Які проблеми нині є з визнанням іноземних кваліфікацій та як вони вирішуються в сьогоднішніх складних умовах – проаналізувала Вікторія Сергієнко, директорка ДП «Інформаційно-іміджевий центр».
Ольга Валетенко, заступниця директора Департаменту – начальника відділу з питань тимчасового та постійного проживання іноземців і осіб без громадянства Державної міграційної служби України – розповіла, на що звернути увагу під час дії воєнного стану при оформленні посвідок на тимчасове проживання іноземним студентам.
Які зміни відбулися щодо вимог до документів іноземних студентів для перетину кордону – повідомив Юрій Ковальчук, старший офіцер відділу паспортної роботи Управління організації прикордонного контролю Департаменту охорони державного кордону Держприкордонслужби. Окрім того, він відповів на численні питання учасників, яких заходів має вжити заклад освіти, аби іноземні студенти без затримок перетнули державний кордон.
Окрема сесія була присвячена обміну досвідом і кейсам розвитку партнерства із зарубіжними закладами освіти (Великобританії, США), вивченню нових тенденцій та особливостей реалізації подвійних дипломів під час війни.
Досвідом ділилися представники організацій та провідних закладів вищої освіти України – Ольга Будник, Наталія Гринько, Світлана Шитікова, Галина Процик, Ксенія Смирнова, Олена Циркун.
Разом обговорювались проблеми і шляхи їх розв’язання.
Форум завершися з чітким розумінням, що працюємо у тісному колі однодумців, за взаємної підтримки і усвідомленням мети – українська вища освіта цікава іноземним студентам!